Piwniczna szajka

0
544
Policjanci z Lubina rozbili szajkę złodziei, którzy na terenie miasta dokonali kilkunastu włamań do piwnic budynków wielorodzinnych. Łupem włamywaczy padały rowery oraz kable zasilające w prąd piwnice, mieszkania i rozdzielnie. Zatrzymano 7 osób, którym łącznie przedstawiono 27 zarzutów — kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Dwie osoby trafiły do aresztu.

 

Policjanci z Lubina, pracując nad sprawami dotyczącymi licznych włamań i kradzieży rozbili szajkę włamywaczy działających na terenie miasta.

Jak operacyjnie ustalono, na przestrzeni kwartału grupa osób w wieku od 18 do 37 lat dokonała serii włamań do piwnic budynków wielorodzinnych. Tam złodzieje kradli rowery pozostawione w prywatnych piwnicach lub wózkowniach oraz wdzierając się do rozdzielni elektrycznych, odcinali zasilanie i dokonywali kradzieży kabli zasilających obiekty.

W sprawie zatrzymano 7 osób (2 kobiety i 5 mężczyzn). Wszystkim przedstawiono zarzuty. Dwóm sprawcom, którzy zostali tymczasowo aresztowani, przedstawiono 27 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałe osoby odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz paserstwo.

Wszyscy sprawcy są mieszkańcami Lubina. Trzy spośród siedmiu osób usłyszało zarzut ukrywania i pomagania w zbywaniu kradzionych fantów. Łupem włamywaczy padło kilka rowerów oraz kable elektryczne o łącznej długości niemal pół kilometra. Część ze skradzionych przedmiotów została odzyskana przez funkcjonariuszy.

Straty, jakie spowodowali na szkodę osób prywatnych i spółdzielni mieszkaniowych to kwota ponad 87 tysięcy złotych.

Wobec dwóch osób, które były w grupie „motorem napędowym”, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, podzielając pogląd prokuratora nadzorującego postępowanie, że jest to niezbędne dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. 

asp. szt. Sylwia Serafin

Udostępnij
Poprzedni artykułW rocznicę
Następny artykułZaćpany

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię