W Legnicy będą bili rekord gitarowy

0
596

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy i Miasto Legnica zapraszają 19 czerwca 2021 r. na legnicki Rynek wspólnego zagrania „Hey Joe”.

Studenci Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy postanowili przyłączyć się do próby pobicia Gitarowego Rekordu Świata i zagrać piosenkę „Hey Joe”. Imprezę wspiera Miasto Legnica, które na tę okazję przygotowało bezpośrednią transmisję z Wrocławia.

Jeden z największych festiwali muzyki gitarowej odbędzie się 19 czerwca na żywo na Pergoli we Wrocławiu, a także w wersji online. Studenci z Legnicy postanowili włączyć się w to wydarzenie i zapraszają do udziału również wszystkich chętnych i miłośników muzyki. Wystarczy mieć gitarę lub ukulele i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Wydarzenie rozpocznie się od rejestracji chętnych na legnickim Rynku (obok fontanny Neptuna) od godziny 14:00. Będzie towarzyszyć mu transmisja online z Wrocławia. Samo bicie Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się o godzinie 16:00 i będzie transmitowane na Facebooku Miasto Legnicy https://www.facebook.com/MiastoLegnica oraz kanale Youtube https://www.youtube.com/user/MiastoLegnica, a także na Facebooku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy https://www.facebook.com/PWSZim.WitelonawLegnicy . W tym roku tysiące fanów gitary z różnych miast podejmie kolejną próbę pobicia rekordu Guinnessa.

Pierwsza edycja legendarnego już święta gitary odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński zainicjował wówczas Wielką Gitarową Orkiestrę, która na wrocławskim Rynku wykonała słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Zagrało 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa. Kilkanaście lat później we Wrocławiu zarejestrowało się już 7423 fanów gitary.

W 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa, 18. edycja imprezy odbyła się w całości w wersji online. 1 maja „Hey Joe” zagrało razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – aż 7998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA.

Rynek Legnicki

19.06.2021 r.

Program:

  • 14:00 – otwarcie punktu rejestracyjnego, w którym można wypełnić formularz online głównego wydarzenia oraz dostać pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w naszym legnickim zgrupowaniu; transmisja występów z Wrocławia,
  • 15:00 – próba generalna pobicia rekordu, wspólne granie utworu z uczestnikami, 
  • 16:00 – próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, 
  • 16:10 – odczytanie wyniku, 
  • 16:15 – granie na bis,

16:30 – zakończenie wydarzenia.

(pwsz)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię