Tylko śniegu zabrakło

0
968

Zajęcia sportowe i artystyczne, niebanalne lekcje historii, wycieczki autokarowe i kino – to wszystko czekało na uczestników tegorocznych zimowych półkolonii w legnickim SDK „Kopernik”. Do pełni szczęścia zabrakło tylko śniegu.

Stali bywalcy kopernikowych półkolonii wiedzą, że nie ma tam czasu na nudę, bowiem dwa tygodnie przerwy od szkolnego obowiązku zawsze są wypełnione różnego rodzaju aktywnościami. Tak było również w tym roku – dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, miedzianych i ceramicznych, uczestniczyły również w zajęciach prowadzonych przez instruktora aikido oraz uzupełniły swoją wiedzę z zakresu niesienia pierwszej pomocy.

Podopieczni SDK „Kopernik” doświadczyli także niezwykłych lekcji historii. Podczas spotkania z archeologiem dowiedzieli się, jakie skarby można znaleźć w ziemi, a przybyły z odległych czasów rycerz Tomasz z Jawora opowiedział o życiu swoich średniowiecznych kompanów – ich obowiązkach, kulturze, strojach i broni. Historię czasów późniejszych można było poznać również podczas wycieczki do Jawora, bo w Muzeum Regionalnym znajdują się dawne przedmioty codziennego użytku, a w piernikarskiej pracowni można upiec przepyszne pierniki.

Świat legend, alchemii i żywiołów czekał na półkolonistów w Karkonoskich Tajemnicach w Karpaczu, a we wrocławskim MovieGate dzieci miały okazję zobaczyć eksponaty z najlepszych produkcji światowego kina, zmierzyć się z iluzją oraz doświadczyć spotkania z szalonym naukowcem.

Zakończeniem obu tygodni ferii były karnawałowe zabawy taneczne, w trakcie których energii do zabawy kopernikowym półkolonistom dodawała pyszna pizza.

Dwa tygodnie zimowych półkolonii w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” zostały wsparte finansowo przez Legnicką Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Gminę Legnica.

(bor)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię