SZCZYTOWA W ŻERANIU

0
1599

Lubińska  PeBeKa, będąc liderem w konsorcjum ze spółkami Varia Tech Sp. z o.o. oraz Ekolog Sp. z o.o., podpisało z PGNiG Termika S.A. umowę w zakresie realizacji zadania „Budowa kotłowni szczytowej w Ec Żerań.”

Budowa kotłowni wodnej gazowej o mocy około 390 MWt wraz obiektami powiązanymi jest realizowana w formule EPC i jest ważną inwestycją z punktu widzenia PGNiG Termika S.A. Dla PeBeKa zadanie to jest jednym z elementów realizacji strategii zakładającej zdobycie rynkowej pozycji w obszarach, w których istnieje możliwość wykorzystania posiadanych wysokospecjalistycznych kompetencji w zakresie wykonywania usług w dużym reżimie czasowym, organizacyjnym i prawnym. W oparciu o unikalną wiedzę i technologię Spółka rozwinęła swoje możliwości, realizując projekty na całym świecie i stając się jednym z najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw w budownictwie infrastrukturalnym. Dzisiaj PeBeKa z powodzeniem wykonuje kompleksowe realizacje w obszarze zakładów górniczych, odwiertów czy obiektów infrastrukturalnych przemysłowych głównie na rzecz KGHM Polska Miedź S.A.

Przy wykorzystaniu zasobów własnych, konsorcjantów jak i podwykonawców Spółka niezwłocznie przystąpi do prac związanych z realizacją zadania, którego planowany termin przekazania do eksploatacji nastąpi do dnia 15.04.2020 r.

Wartość zadania wynosi 129 880 504,70 PLN.

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A od blisko 60 lat realizuje inwestycje budowlane na całym świecie, specjalizując się w projektach górniczych wyrobisk podziemnych: wiertniczych, tunelowych a także infrastrukturalnych. Zbudowała kilometry tuneli drogowych, kolejowych i hydrotechnicznych, szybów oraz szybików o różnym przeznaczeniu oraz specjalistycznych obiektów na- i podziemnych. Dla PeBeKa realizacja tej Umowy stanowi powrót na rynek krajowy a niebawem być może i zagraniczny.

(pr)

fot. pr

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię