Rozbójnik

0
199

Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że w jednej z drogerii na terenie Ścinawy doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca z półki wziął perfumy, za które nie zamierzał zapłacić. Dlatego wychodzącego ze sklepu mężczyznę próbował ująć pracownik ochrony. Gdy zareagował, mężczyzna stał się agresywny. Popchał interweniującego ochroniarza, powodując jego upadek i uciekł. Łącznie łupem napastnika padły flakoniki o wartości 1300 złotych.

W sprawę zaangażowali się policjanci z Lubina i Ścinawy. Stróże prawa namierzyli 20-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta. W trakcie wykonywanych czynności, funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu udzielanie środka odurzającego osobie małoletniej. Lubinianin odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, którzy wykonywali z jego udziałem czynności służbowe.

Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, do którego sąd się przychylił. Lubinianin najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwać na dalsze decyzje i rozprawę. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię