Straszył

0
361

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony przez wystraszonych mieszkańców o mężczyźnie, który ma się przemieszczać drogą trzymając w dłoni pistolet. Skierowani natychmiast na miejsce funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zauważyli opisywaną osobę, która rzeczywiście w dłoni miała przedmiot przypominający broń palną. Szybkie działania policjantów pozwoliły na obezwładnienie 22-latka, który ostatecznie trafił do policyjnego aresztu.

Każda służba policjanta wygląda inaczej i żaden z funkcjonariuszy nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie miała przebieg. Doskonałym tego przykładem są mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy od razu po odprawie do służby, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, skierowani zostali do obsługi interwencji dotyczącej przemieszczającego się drogą mężczyzny trzymającego pistolet.

O zagrożeniu powiadomiony został dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przez przestraszonych mieszkańców. Jak wynikało ze zgłoszenia mężczyzna miał się przemieszczać drogą i rozglądać po pobliskich posesjach, a w ręku miał trzymać pistolet.

Mundurowi z miejscowego SPPP od razu po przydzieleniu im tej interwencji wiedzieli o powadze sytuacji. Natychmiast przemieścili się we wskazany rejon, a następnie zauważyli opisywaną osobę, która rzeczywiście trzymała w ręku przedmiot przypominający broń.

Szybkie i profesjonalne działania policjantów doprowadziły do obezwładnienia 22-latka i odebrania mu broni, na którą jednak, jak się później okazało, nie było wymagane pozwolenie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało prawdopodobną przyczynę jego zachowania, gdyż urządzenie pomiarowe wskazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. 22-latek ostatecznie został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Źródło: Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Legnicy

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię