Przesadził

0
350

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali 48-latka, który będąc pod wpływem narkotyków kierował taksówką. Na szczęście mężczyzna nie przewoził w tym czasie pasażerów. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Na jednej z głównych ulic Legnicy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego taksówką.

Z uwagi na nienaturalne, nerwowe zachowanie policjanci nabrali przypuszczeń, że kierujący może być pod wpływem narkotyków, dlatego przeprowadzili badanie narkotestem. Wynik badania rozwiał wątpliwości mundurowych, okazało się bowiem, że mężczyzna kierował pojazdem będąc po użyciu środków odurzających z grupy amfetaminy i metamfetaminy.

Na szczęście mężczyzna w tym czasie nie przewoził pasażerów. To nie pierwszy taki czyn tego mężczyzny, gdyż w przeszłości też był zatrzymany za popełnienie tego samego przestępstwa.

48-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, gdzie wykonano z jego udziałem czynności. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. W świetle prawa za kierowanie pod wpływem środków odurzających, kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Policjanci apelują! Jeśli widzisz, że zachowanie kierującego pojazdem wskazuje na to, że może on być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków, nie lekceważ tego i natychmiast powiadom Policję. Być może uratujesz komuś zdrowie a nawet życie.

  mł. asp. Katarzyna Baniewska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię