Złodziej katalizatorów  

0
736

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali poszukiwanego 25-latka, który podejrzany jest o kradzieże elementów układu wydechowego z pojazdów. Dodatkowo mężczyzna prowadził auto w stanie po użyciu środków odurzających. Śledczy udowodnili zatrzymanemu dokonanie 15 kradzieży katalizatorów. Za dokonanie przestępstwa w warunkach tzw. „recydywy” mieszkaniec powiatu legnickiego może spędzić w celi nawet 7,5 roku.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas kontroli drogowej zatrzymali 25-latka, który pomimo młodego wieku miał już wiele na sumieniu. Podczas wstępnego badania na zawartość zabronionych substancji w organizmie okazało się, że mężczyzna prowadził volkswagena w stanie po użyciu środków odurzających i nie powinien wsiadać za kierownicę.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu legnickiego był poszukiwany celem doprowadzenia do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w związku z kradzieżami katalizatorów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu 15 zarzutów dokonania kradzieży elementów układu wydechowego samochodów w warunkach powrotu do przestępstwa. 25-latkowi grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

asp. Anna Grześków

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię