Nielegalne płyny

0
732

Legniccy Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli ponad 50 litrów płynów do e-papierosów bez obowiązujących znaków akcyzy. Nielegalny towar przejęto na terenie targowiska w Głogowie. Ze sprzedaży nielegalnych wyrobów do e-papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 56 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Legnicy podczas wykonywania rutynowych czynności kontrolnych na terenie targowiska w Głogowie znaleźli blisko 2,5 tysiąca sztuk opakowań z płynem do e-papierosów bez znaków akcyzy.

Łącznie zabezpieczono ponad 50 litrów płynów do e-papierosów w pojemnikach 10 ml.
Szacowana wartość zajętego towaru to prawie 39 tysięcy złotych. Ze sprzedaży nielegalnych wyrobów do e-papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 56 tys. zł.

Ujawnione płyny do e-papierosów zostały zajęte do postępowania karnego-skarbowego. Część z nich zostanie poddana badaniom laboratoryjnym na zawartości substancji niedozwolonych w płynach do e-papierosów.

Ważne:
nielegalne wyroby do e-papierosów zagrażają naszemu życiu i zdrowiu. Kupując płyny od nieuczciwych sprzedawców wspierasz szarą strefę i narażasz budżet państwa na straty.

(kas)

Udostępnij
Poprzedni artykułNa pełnej bańce
Następny artykułBiegiem!

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię