Narko…

0
283

Policjanci z Legnicy zatrzymali 42-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Okazało się również, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie pracy z zatrzymanym policjanci udowodnili mu również dokonanie oszustwa. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 42-letniego mieszkańca tego miasta, który posiadał przy sobie krystaliczną substancję. Badanie narkotestem wykazało, że jest to metamfetamina. Substancja została zabezpieczona w policyjnym depozycie a jej posiadacz zatrzymany do wyjaśnienia szczegółów tej sprawy.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych danych osobowych mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworze, celem odbycia kary 7 miesięcy i 15 dni pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Ponadto w trakcie pracy z zatrzymanym, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą legnickiej komendy udowodnili mu dokonanie oszustwa. Mężczyzna za pomocą sieci Internet zawarł umowy z firmą telekomunikacyjną na zakup telefonów, podając dane innej osoby.

Straty, jakie spowodował wynoszą ponad 6 tysięcy złotych.

Teraz jego pobyt w zakładzie karnym może się wydłużyć. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KMP w Legnicy

mł. asp. Anna Tersa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię