Hazard bolesławiecki

0
583

Dolnośląska KAS zabezpieczyła 14 nielegalnych automatów do gier. Działania kontrolne prowadzono m.in. na terenie powiatu bolesławieckiego.

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) prowadzili czynności kontrolne w trzech miejscach na Dolnym Śląsku.

W powiecie bolesławieckim, funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przy asyście Policji przeprowadzili kontrolę w jednym z lokali, gdzie istniało podejrzenie, że wewnątrz urządzane są nielegalne gry hazardowe. W godzinach rannych udało się wejść do lokalu (bez użycia siły), gdzie zastano 5 urządzeń służących do gier hazardowych. W trakcie kontroli funkcjonariusze KAS ustalili, że na urządzeniach można przeprowadzać gry hazardowe o wygrane rzeczowe i pieniężne. Zajęto również 2.965 złotych.

Wszystkie ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS urządzenia i środki pieniężne zostały zatrzymane, jako dowody i przekazane do magazynu depozytowego.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

(kas)

Udostępnij
Poprzedni artykułPodebatują
Następny artykułSkargi i wnioski

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię