Ferie z ”Agatką”

0
456

Klub Mieszkańców „ Agatka” w Legnicy z myślą o dzieciach szkolnych organizuje podczas ferii zimowych 2023 atrakcyjny program zajęć, warsztatów i spotkań.

Podczas dwutygodniowego bloku programowego w terminie 13.02 – 24.02.2023r. uczestnicy klubowej oferty spotkań będą mogli wziąć udział w szeregu warsztatów twórczych i kreatywnych. Propozycje obejmują szereg artystycznych przygód w tym ceramicznych, rękodzieła oraz różnorodnych propozycji zajęć plastycznych, ekologicznych i kulinarnych.

Wśród artystycznych zajęć znajdą się także spotkania i warsztaty o charakterze muzycznym.

Ta część zainteresowanych będzie mogła skorzystać z zajęć wokalnych klubowego studia piosenki, programu „ Ferie z gitarą” oraz spotkania z lokalną osobowością muzyczną Aleksandrą Zań . Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek tworzonych również z myślą o dzieciach, zaprosi młodych klubowiczów do wspólnej przygody muzycznej. W ramach jej nowo wydanej płyty i programu profilaktycznego„ Dzieci w sieci” piosenki Oli Zumboli dzieci będą mogły uczestniczyć w klubowym koncercie i animacjach muzycznych z jej udziałem.

Ofertę artystycznych zajęć uzupełniają propozycje warsztatów kulturoznawczych oraz z zakresu wiedzy o sztuce. Wśród tegorocznych propozycji są tu spotkania z kulturą współczesnej Japonii, w ramach warsztatów mangi, oraz poznawanie tajemniczej kultury starożytnego Egiptu.

Program zajęć wzbogacają również tematyczne bloki zajęć Lego przygody i Lego robotyki w ramach programów edukacyjno – konstruktorskich Bricks 4 Kidz.

Podczas ferii klubowe grupy podopiecznych będą mogły skorzystać z seansów ralaksacyjno- inhalacyjnych i zajęć językowych organizowanych w pobliskiej grocie solnej „ Bursztynowa komnata”. Przygody z językiem angielskim podczas ferii zimowych to ciekawe gry i zabawy oraz zabawne konkursy, które w mało formalny sposób mogą rozwijać i wzbogacać wiedzę i umiejętności dzieci.

Dodatkowo, program uzupełniać będą zajęcia profilaktyczne Active Junior- zdrowy kręgosłup oraz zajęcia edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach ogólnopolskiej akcji Jerzego Owsiaka „ Pomagam i uczę pomagać”.

Przy tworzeniu programu „ Zima 2023 z Klubem Agatka” podczas tegorocznych ferii do współpracy zaproszone zostały lokalne firmy, artyści i twórcy, rękodzielnicy i warsztatowcy. Oferta ich zajęć i spotkań w założeniu ma stanowić ciekawe propozycje dla dzieci pozostających w tym czasie w miejscu zamieszkania.

Wszystkie propozycje programowe mają charakter otwarty i mogą z tej oferty korzystać wszyscy zainteresowani. Organizatorzy przygotowali dla dzieci dzienne pakiety zajęć z różnorodnymi propozycjami, których repertuar nie powtarza się w ciągu całego programu ferii. Przy pakietach obowiązują również promocyjne ceny za udział i kształtowane są w zależności od zwartości pakietu. Można również korzystać z wybranych, pojedynczych zajęć, spotkań i warsztatów zgodnie z zainteresowaniami. Daje to możliwość dowolnego uczestnictwa w programie zorganizowanym przez Klub Mieszkańców „ Agatka” w poszczególnych kameralnych grupach spotkań od 10 do 16 dzieci.

Na chwilę obecną placówka dysponuje jeszcze miejscami w poszczególnych propozycjach.

Warto się skontaktować by zapytać o zakres dostępności zajęć.

Bliższe informacje i zapisy w Klubie Mieszkańców„ Agatka”, Legnica ul Artyleryjska 40 f, tel. 767230983 w godz. 12.00- 19.30 , FB KMAgatka , mail: kmagatka@legnickasm.pl

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię