Do trzech razy sztuka…

0
449

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy zatrzymali 33-latka, który pod wpływem narkotyków kierował skuterem rozwożąc pizzę. Drugi dostawca pizzy, który przyjechał zabezpieczyć pojazd i rozwieźć towar był również po środkach odurzających. Dopiero trzeci z pracowników firmy mógł zaopiekować się pojazdami kontrolowanych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności nawet na 2 lata.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas pełnienia służby na terenie miasta zatrzymali na ul. Lotniczej kierującego skuterem dostawcę pizzy do kontroli drogowej. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna był bardzo pobudzony, miał rozszerzone źrenice i zachowywał się nienaturalnie.

Przeprowadzone badanie narkotestem, wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających, więc nie mógł kontynuować jazdy. 33-latek zadzwonił po kolegę z firmy, który miał zabezpieczyć pojazd i przejąć pizzę do rozwiezienia dla klientów. Na miejsce przyjechał również skuterem 34-latek, którego zachowanie również wskazywało, że mógł zażywać narkotyki.

Policjanci przeprowadzili więc badanie narkotestem, które również w tym przypadku wykazało, że kierujący jest pod wpływem środków odurzających. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w celu wykonania dalszych czynności i pobrania krwi do dalszych badań.

Trzeci pracownik pizzerii, który przyjechał na miejsce był już trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem substancji odurzających, więc zabezpieczył pojazdy oraz przewożoną pizzę.

Przypomnijmy, że w świetle przepisów prawa za kierowanie pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

mł. asp. Anna Tersa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię