Pomóż bliźniemu

0
618

Co kilka dni zima przypomina o sobie w zdecydowany sposób, a temperatura powietrza  spada poniżej zera. Dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy też znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego oznacza to bardzo trudny czas walki o zdrowie i życie. Ramię w ramię z osobami potrzebującymi stają policjanci, w myśl idei „pomagamy i chronimy”. Mundurowi przez cały okres jesienno – zimowy kontrolują miejsca przebywania osób potrzebujących pomocy. Gdy tylko spada temperatura, takich kontroli jest znacznie więcej. Jeśli chcesz wspomóc służby w walce o ludzkie życie, skorzystaj z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W czasie spadku temperatur do działań ruszają funkcjonariusze wszystkich pionów – prewencji, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Podczas codziennych czynności, sprawdzają miejsca, gdzie schronienia szukać mogą osoby bezdomne. Bardzo ważnym elementem w tym zakresie jest również współpraca mundurowych z lokalnym samorządem. Szybka i sprawna wymiana informacji między instytucjami pomocowymi jest gwarancją dotarcia wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje wsparcia służb.

W tym wymagającym czasie, policjanci są także wyjątkowo wyczuleni na osoby nadużywające alkoholu. Często solidna dawka procentów powoduje, że upojeni ludzie zasypiają na parkowych ławkach lub przewracają się na ziemię, nie mając siły wstać i iść dalej. Mundurowi, dobrze wiedzą, że zawsze w takiej sytuacji należy interweniować, ponieważ od tego może zależeć zdrowie i życie tych osób.

Przypominamy również o narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy kto posiada wiedzę o osobie potrzebującej interwencji i pomocy służb, nie wychodząc z domu, może uratować ludzkie życie. W porze zimowej szczególnego znaczenia nabiera dostępny w aplikacji znacznik „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. To dzięki niemu, policjanci mogą szybko zlokalizować osoby potrzebujące i udzielić im niezbędnego wsparcia.

W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

  asp. szt. Sylwia Serafin

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię