O WOLNEJ NIEDZIELI

0
2233

Do  naszej redakcji dotarł  kolejny głos w sprawie wolnych niedziel. Tym razem od Prawicy Rzeczypospolitej. Głos prawicy, ale jakże w lewicowym duchu… A jakie jest Państwa zdanie na ten temat. Zapraszamy  do komentowania. 

Świętowanie niedzieli prawem każdej rodziny – Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej zdecydowanie popiera prawo polskich rodzin do wszystkich wolnych od handlu niedziel.

Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II z listu apostolskiego „O świętowaniu niedzieli”: „Także w obecnej sytuacji historycznej mamy obowiązek tak działać, aby wszyscy mogli zaznać wolności, odpoczynku i odprężenia, które są człowiekowi niezbędne ze względu na jego ludzką godność oraz związane z nią potrzeby religijne, rodzinne, kulturowe i społeczne, trudne do zaspokojenia, jeśli nie jest zagwarantowany przynajmniej jeden dzień w tygodniu dający wszystkim możliwość wspólnego odpoczynku i świętowania.” Takim dniem jest niedziela.

W sytuacji postępującej dezintegracji więzi społecznych wprowadzenie wolnych niedziel przyczyni się do wzmocnienia rodziny i kulturotwórczej roli niedzieli w tworzeniu cywilizacji chrześcijańskiej.

Oczekujemy od partii rządzącej zrealizowania projektów, które popierał w poprzedniej kadencji Sejmu a nie kontynuowania polityki Platformy Obywatelskiej i obstrukcji społecznego projektu.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:   (-) Krzysztof Kawęcki, 

(-) Marian Piłka

Udostępnij
Poprzedni artykułPLAGIAT PO LEGNICKU?
Następny artykułCHOJNÓW W HRADCU

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię