Dobry klimat dla regionu

0
232

W ramach realizacji projektu “Dobry klimat dla regionu – działania praktyczne dla szkół i mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie łagodzenia zmian klimatu” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej przeprowadzono pierwszy cykl warsztatów terenowych dotyczących obserwacji i wpływu zmian klimatu na bioróżnorodność na przykładzie różnych siedlisk.

Dzieci podczas zajęć w terenie zapoznały się z tematyką wpływu zmian klimatu na nasze otoczenie. Edukatorzy prowadzący zajęcia nakierowały młodzież w jaki sposób obserwować i badać teren wokół swoich miejscowości.

Dzięki warsztatom w terenie dzieci poznały trochę bliżej swoje otoczenie, rozpoznawały gatunki drzew i roślin jakie ich otaczają.

W warsztatach wzięła udział młodzież z poniższych placówek:

  1. Szkoła Podstawowa nr 18 w Legnicy
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy
  3. Szkoła Podstawowa w Proboszczowie
  4. Zespól Szkolno-Przedszkolny w Męcince
  5. Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele
  6. Szkoła Podstawowa w Krotoszycach
  7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie

Warsztaty miały na celu podniesienie wiedzy o zjawiskach klimatycznych, zmianach przebiegających w środowisku przyrodniczym, możliwościach łagodzenia tych zmian poprzez wykorzystanie zielonej i niebieskiej infrastruktury, zachęceniu do działań w otoczeniu szkoły, własnego domu, na terenie miejscowości.

Więcej informacji na stronie www.zielonaakcja.pl

 

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię