Bądźmy zdrowi

0
652

Powiat legnicki w pilotażowym programie w zakresie profilaktyki raka jelita grubego. Umowę o współpracy podpisali starosta legnicki Adam Babuśka i wicemarszałek zarządu województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Rak jelita grubego jest jednym z nowotworów, najczęściej atakujących mieszkańców naszego województwa. Pilotaż sieci onkologicznej koordynuje Dolnośląskie Centrum Onkologii.

– Każda z gmin powiatu legnickiego zadeklarowała udział w programie badań przesiewowych raka jelita grubego – mówi Starosta Adam Babuśka. – Warto wspomnieć że Ruja i Legnickie Pole już uczestniczą w programie.

To nie jedyna prozdrowotna inicjatywa. Rusza poradnia dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19 w Legnicy. Pacjent odczuwający dolegliwości mogące wskazywać na powikłania po przebytej chorobie powinien skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który skieruje go do poradni chorób płuc. Lekarz specjalista chorób płuc zleca konieczne badania i podejmuje decyzję w sprawie dalszego leczenia, czyli kieruje pacjenta do poradni specjalistycznej. Potem pacjent może zostać skierowany do poradni rehabilitacyjnej lub na oddział rehabilitacyjny celem wdrożenia odpowiedniego procesu rehabilitacji. Poradnia chorób płuc działa od poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki od 7:00 do 14:35, w środy poradnia pracuje do 18:00. Tel. rejestracja 76 72 11 780

(sz)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię