Pozdrowerkowo

0
674

Gdzie tym razem wybiera się legnicki rowerzysta listonosz Piotr Ziętal? Pyta, dla Czytelników Gazety Piastowskiej Marek Szpyra.

– .Jakie to będą miejsca?

– Po zeszłorocznej wyprawie do Rumunii, już 10 czerwca start do Grecji (Ateny) i z powrotem -przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. W drodze powrotnej do Polski przez Albanię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację i Węgry. Plan jest taki, aby dwie noce spać w Skopie (Macedonia), po drodze zahaczyć Saloniki i dwie noce w Atenach. Powrót riwierą albańską.

– Taka daleka trasa to wyzwanie, dasz radę?

– Do przejechania samym rowerem mam około 3800km czyli dziennie średnio 140 km. Całość potrwa 30 dni! Czy to wyzwanie? Oczywiście i to duże, ale jak nie ja to kto?

– Jak przygotowywałeś się do tej trasy czy rower wytrzyma?

– Tradycyjnie przygotowania rozpoczęte, dużo wyjeżdżenia na rowerze szosowym, a na wyprawę jadę rowerem trekkingowym czyli turystycznym który właśnie w tym roku skończył 10 lat . Kolejną wyprawę wspiera firma TIGA CYNK, PROFI – Meble Legnica i sklep rowerowy WORBIKE. Kciuki trzyma syn Konrad z Anią i wnuczkiem Aronkiem, przyjaciele i znajomi. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć wyprawę, choćby złotówką oto link na zrzutka.pl https://zrzutka.pl/t7zwvb pOzdrOwerek Piotrek

:

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię