Wieczór poezji Marii Król 

0
327

W legnickiej Galerii Ring wybrzmiała poezja Marii Król, której wystawę „Wyobraźnia i pamięć” można zwiedzać tam do 21 stycznia. Spotkanie autorskie artystki, które przyciągnęło liczną publiczność, poprowadziła Marta Berowska – poetka i autorka z wieloletnim dorobkiem, recenzentka świeżo wydanego, drugiego tomiku wierszy Marii Król pt. „A na Cegrowej bal”. To właśnie ta publikacja była punktem wyjścia i pretekstem do spotkania wokół poezji legnickiej artystki.

Marta Berowska porozmawiała z Marią Król o jej najnowszym tomiku oraz także odczytała jej wiersze. Poetki rozmawiały z publicznością – o inspiracjach, źródłach literackich fascynacji, ale także o pastelach prezentowanych na wystawie.

Maria Król – artystka, poetka, projektantka i dekoratorka – trwale zapisała się na kartach legnickiej historii. Do Legnicy przyjechała w 1969 roku i tu pozostała, pracując m.in. jako specjalista ds. reklamy w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Zajmowała się m. in. wystrojem wnętrz, projektowaniem okładek wydawnictw, jest także autorką logotypu biblioteki. Ma na koncie kilkadziesiąt projektów okładek do książek wydawanych w cyklach: Arkusze poetyckie (lata 90te.), Debiuty literackie (1994-2000), Konkursy poetyckie (1994-2003) i inne. Oprócz pasteli i malarstwa, które prezentowała na szeregu wystaw, zajmowała się również grafiką użytkową. Jest autorką logotypów, okładek książek i plakatów.

(galeria)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię