„Sto lat! Wisława Szymborska” i koncert Teresy Pauch w Domu Kultury Atrium

0
412

Spółdzielczy Dom Kultury Atrium w Legnicy zaprasza 8 grudnia o godz. 16.30 na wernisaż wystawy „Sto lat! Wisława Szymborska”, która zawiera 25 plansz prezentujących najważniejsze etapy życia poetki i odpowiadające im cytaty z twórczości oraz wyklejanki, rysunki dziecięce, fragmenty niepublikowanych utworów i rękopisów.

Autorką i redaktorką wystawy jest Joanna Gromek Illg – autorka biografii Wisławy Szymborskiej „Znaki szczególne”. Za oprawę graficzną odpowiada Witold Siemaszkiewicz  – artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ekspozycja prezentowana jest do 24 grudnia i odbywa się w ramach inicjatywy „Przyjęcie na Piekarach – zapraszamy na 100. Urodziny Szymborskiej!” Projekt realizowany jest w Programie Dolnośląskie Małe Granty ze środków budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego”.

Wystawa „Sto lat! Szymborska” powstała z inicjatywy Fundacji Wisławy Szymborskiej, która działa już ponad 10 lat i zgodnie z wolą Fundatorki zajmuje się opieką jej twórczości. W czasie jej trwania zaplanowane są oprowadzania dla grup zorganizowanych, a także osób indywidualnych.

Natomiast o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Pamiętasz była jesień” w wykonaniu Teresy Pauch. Artystka pisze piosenki, wiersze, nagrywa płyty oraz teledyski. Będzie to Jej czwarty występ w domu kultury Atrium. Poprzednio gościła na scenie domu kultury w marcu br. koncertem Dawnych wspomnień czar oraz w 2022 r. koncertami Jesienne róże, Miłość Ci wszystko wybaczy. Wstęp na wydarzenia wolny. Więcej informacji o działaniach Domu Kultury Atrium znaleźć można tutaj.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię