„PORTRET ZE ŚWIATA” W LEGNICY

0
1405

Nowa wystawa w legnickiej Galerii Ring przynosi powiew egzotyki w środku zimowej aury. Zapraszamy wszystkich, którzy już teraz marzą o letnich wojażach w odległe zakątki świata.

Wystawa fotografii Edwarda Grzegorza Funke pt.: „Portret ze świata” prezentuje 60 kolorowych zdjęć, przedstawiających indywidualne i zbiorowe, reporterskie portrety mieszkańców wielu kontynentów i krajów jakie autor odwiedził jako fotografik. Całość stanowi barwną, a zarazem prezentującą wysoki poziom artystyczny, panoramę ludzkich typów i osobowości, będących przedstawicielami wszystkich ras i wielu narodów, kultur i cywilizacji.

E.G. Funke jest znanym i cenionym fotografikiem-reportażystą, autorem wielu indywidualnych wystaw, a także właścicielem Galerii „Portret Świata” w Koszalinie, gdzie mieszka. Wraz z żoną Krystyną od kilkunastu lat realizuje projekt fotograficzny pt. „Portret świata”. Do tej pory odwiedzili 6 kontynentów, dokumentując fotograficznie odległe kraje i kultury. Plonem tych wypraw są nie tylko zdjęcia miejsc, lecz przede wszystkim żyjących tam ludzi, ich dnia powszedniego, trosk i radości. Zmieniający się dynamicznie świat powoduje, że wiele tych sytuacji odchodzi w zapomnienie i jedynym sposobem zatrzymania ich w pamięci jest zaprezentowanie szerszej publiczności w postaci wystaw, publikacji i wydawnictw.

Legnicką wystawę poprzedziło 18 wystaw autorskich związanych z projektem, prezentowanych ponad 70 razy w muzeach i galeriach na terenie Polski i poza nią. Prace z wystawy były również wielokrotnie nagradzane w konkursach krajowych i zagranicznych.

Wystawę w Galerii Ring można oglądać od 7 stycznia, na wernisaż z udziałem autora zapraszamy natomiast 17 stycznia o godz. 19:00. Tuż po wernisażu, w trakcie spotkania autorskiego będzie można posłuchać na żywo opowieści podróżnika i fotografika.

7.01. – 22.02. 2020

Edward Grzegorz Funke „Portret ze Świata”

Galeria Ring (Rynek 12)

wernisaż: 17.01., godz. 19:00

spotkanie autorskie: 19:30

wstęp wolny

org. Galeria Sztuki

Udostępnij
Poprzedni artykułMalaga z PWSZ
Następny artykułAntoś z Pucharem

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię