Odwiedź nas!

0
1151

Sztuka na wyciągnięcie ręki? Spacer po wystawie muzealnej? Ciekawa lekcja historii w towarzystwie przewodnika? Czy to możliwe – a przede wszystkim czy legalne? Przecież muzea, tak jak i inne instytucje kultury, są zamknięte. A jednak – Centrum Historii Zajezdnia zaprasza w swoje progi!

Od kilku miesięcy dostęp do muzeów, kin, teatrów czy innych instytucji kultury jest drastycznie ograniczony. Mimo zamknięcia większość placówek dość prężnie działa w sferze on-line, proponując szeroką ofertę wirtualnych wystaw, warsztatów, wykładów czy spotkań. Z wrocławskich ośrodków jednym z wyróżniających się jest z pewnością Centrum Historii Zajezdnia, zachęcające do korzystania z oferty #zajezdniaonline. Teraz Zajezdnia idzie o krok dalej i zaprasza bezpośrednio do swojego wnętrza, wprost na Wirtualną przygodę – spacer po wystawie „Wrocław 1945-2016”.

Spacery po wystawie będzie można odbyć wygodnie, bezpiecznie, z własnego fotela czy kanapy. Dzięki technologii filmów 360 oglądający będzie mógł poczuć się tak, jakby faktycznie spacerował po pięknie zaaranżowanych, scenograficznych wnętrzach wystawy, przyglądając się niezliczonym eksponatom, rozglądając dookoła, a jednocześnie słuchając opowiadających o powojennej historii Wrocławia ekspertów. Tym sposobem, nie wychodząc z domu, można będzie wyruszyć w niesamowitą podróż, spędzić ciekawie czas i poznać fascynujące dzieje miasta – od dwudziestolecia międzywojennego, przez II wojnę światową, lata powojenne i okres stalinizmu, aż po narodziny Solidarności, wyzwolenia się z reżimu komunistycznego i czasy współczesne. Takiej okazji nie można przegapić!

Cykl filmów, składający się z sześciu kilkuminutowych odcinków, dostępny będzie od 26 stycznia. Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku, na której już teraz znaleźć można ciekawostki związane z wystawą, a także na stronę www.

Wszystkie filmy dostępne będą w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i ukraińskiej.

www.zajezdnia.org

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię