Legnicka Książka Roku 2019

0
1577

Muzeum Miedzi w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna mają przyjemność poinformować, że finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2019” pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się w dniu 23.09.2020 r. (środa) o godz. 19.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała. Podczas tej uroczystości zostaną wręczone nominacje oraz ogłoszona książka laureatka.

Podczas uroczystego finału konkursu Legnickiej Książki Roku 2019 uczestników obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego. Ze względu na reżim sanitarny z powodu COVID-19 liczba gości została ograniczona – podczas uroczystości obecni będą organizatorzy, zaproszeni goście oraz autorzy nominowanych wydawnictw. W związku z tym postanowiono poprowadzić transmisję z uroczystości na żywo na kanałach internetowych organizatorów Konkursu oraz Urzędu Miasta. Dzięki relacji na żywo przekaz z tego wydarzenia dotrze do wszystkich osób zainteresowanych rozstrzygnięciem konkursu, którzy z ww. względów nie mogą brać udziału (godz. 18.40 – start transmisji na żywo).

Ideą przedsięwzięcia jest promocja szeroko pojętych „wydawnictw legnickich”, publiczne przedstawienie najwartościowszych książek, które ukazały się w danym roku. Informacje o ukazujących się książkach gromadzą organizatorzy – Legnicka Biblioteka Publiczna i Muzeum Miedzi w Legnicy. Oni też przedkładają je do wglądu, wraz z wykazem, Kapitule LKR. Ocenie poddawane są książki związane treściowo z Legnicą, bądź napisane przez autora pochodzącego lub mieszkającego w Legnicy, bądź wydane w Legnicy.

Kapituła nominowała do Tytułu Legnicka Książka Roku 2019 następujące wydawnictwa:

1. Byś Konrad, Żak Marek: Zarys dziejów kolei w Legnicy.- Legnica: Muzeum Miedzi, 2019.- 208 s. : il.

2. Janowska Monika B.: Mało brakowało. – Radom: Wydawnictwo Lucky, 2019. – 496 s.

3. Kraska Zbigniew, Ratajczak Mirosław, Stasiak Janina: Tutor: Bronisław Chyła: malarz, mistrz, mentor.- Legnica : Galeria Sztuki, [2019].- 132 s. : il.

4. Kuszyk Karolina: Poniemieckie.- Wołowiec: Czarne, 2019.- 458 s.

5. Przygody skarpetek napisane przez dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wł. Puchalskiego w Legnicy/ opieka B. Scharfenstein-Kapuścińska.- Legnica: [Szkoła Podstawowa nr 4], 2019.- [52] s. : il.

6. Zapomniane obrazy: Łemkowszczyzna w fotografiach Johna Masleya z lat 1923 i 1938 = The forgotten images…/ wybór i oprac. zdjęć, teksty wstępne i red. J. Starzyński.- Legnica : Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera, [2019].- 174 s. : il.

Udostępnij
Poprzedni artykułBardziej
Następny artykułUczcili

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię