Idę do kina w swoim mieście! Jawor na trasie!

0
476

Profesjonalne Kino Objazdowe ponownie wyruszyło w Polskę pod hasłem IDĘ DO KINA. Projekt odwiedzi m. in. 9 lutego Nowogrodziec, 11 lutego Jawor, a 12 lutego Boguszów Gorce.

Filmowe wieczory w walentynkowym nastroju oraz ferie zimowe w niektórych regionach to okazja do obejrzenia najnowszych premier 2024 roku w swoim mieście. Wspólne wyjście do kina z ukochana drugą połówką lub rodziną i przyjaciółmi to idealny pomysł na Walentynki. Przez cały luty w wybranych miastach, w których nie ma kin, na wielkim ekranie pojawią się największe hity kinowe.

Mieszkańcy…

…będą mogli obejrzeć aż 6 najnowszych premier kinowych. W repertuarze znajdzie się m.in. dla najmłodszych kontynuacja pięknej i inspirującej opowieści dla dzieci i młodzieży pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak” oraz dla najmłodszych sympatyczna bajka Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa. Dla wszystkich wielbicieli polskich komedii na dużym ekranie pojawi się „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” – dalsza część zabawnej historii o rodzinach Wolańskich i Zawadów. W kontynuacji słynnej serii nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji i wyrazistych postaci zagranych przez aktorów znanych z poprzednich części, m.in.: Macieja Zakościelnego, Katarzynę Skrzynecką, Aleksandrę Hamkało i Nikodema Rozbickiego. Kolejna wyjątkowa propozycja to nagrodzony na festiwalu w Gdyni „KOS” w reżyserii Pawła Maślony, który chwilę temu został wyróżniony Paszportem Polityki. Ten film kostiumowy opowiadający o dziejach Tadeusza Kościuszki, to ostra jak szabla, wypełniona wartką akcją i emocjami opowieść o powrocie do Polski bohatera, który zorganizuje powstanie.

W rolach głównych…

…plejada gwiazd polskiego kina m.in.: Jacek Braciak, Bartosz Bielenia, Agnieszka Grochowska i Robert Więckiewicz. A na deser dla wszystkich fanów social mediów pierwszy polski film o influencerach, czyli „Dziewczyna Influencera”. To elektryzująca opowieść o sławie, pieniądzach, klątwie popularności, żądzy uwagi i cenie płaconej za bycie na topie. Ponad wszystko jednak to przejmująca historia o tych, dla których liczba fanów i lajków określa poczucie własnej wartości.

A koniec dnia zgodnie z tradycją seans na tzw. antywalentynki, czyli obowiązkowo horror. Tym razem to Dwie minuty do piekła.

Więcej informacji oraz bilety na https://idedokina.pl/trasa_kina

Wielokrotnie nagradzana akcja IDĘ DO KINA obejmie w lutym ponad 20 miejscowości, w których na co dzień nie ma kina. Odwiedzimy ponownie lub po raz pierwszy m.in.: Zbąszynek, Koźmin Wielkopolski, Pogorzela, Bojadła, Nowogrodziec, Lubsko, Jawor, Boguszów-Gorce, Wolsztyn, Kłodawa, Wąbrzeźno, Malbork, Nidzica, Mikołajki, Orneta, Korsze, Jedwabno, Raciąż, Brodnica, Golub-Dobrzyń, Glinojeck, Żelechów. W każdej miejscowości na jeden dzień otworzymy nowoczesną salę kinową, w której przy użyciu profesjonalnego sprzętu projekcyjnego, zapewniającego najwyższą jakość obrazu i dźwięku, zostaną wyświetlone najnowsze filmowe premiery. Nie zabraknie oczywiście pysznego popcornu i napojów Coca-Cola.

Ceny biletów: normalne 20 zł, ulgowe 18 zł, grupowe 16 zł

Bilety do kupienia na stronie www.IdedoKina.pl

Polub nas na Facebooku @Idę do kina

https://www.facebook.com/KinoObjazdowe

Organizator: Outdoor Cinema

Partner barku kinowego: Coca-Cola

Wszystko zaczęło się od kina objazdowego

Czy wiecie, że słynni bracia Warner, pochodzący z Mazowsza, późniejsi założyciele filmowego imperium Warner Bros., sprzedali rodzinny majątek i zainwestowali w projektor filmowy? Ich przygoda z przemysłem filmowym rozpoczęła się właśnie od kina objazdowego, z którym odwiedzali oddalone od cywilizacji amerykańskie miasteczka górnicze. Podobnie było w Polsce – to właśnie wędrowne kinematografy, jeżdżące po naszym kraju i wyświetlające filmy w różnych miejscowościach, dały początek i impuls do rozwoju całego przemysłu kinematograficznego. Od wielu lat Outdoor Cinema kultywuje tę tradycję, zapewniając dostęp do profesjonalnych pokazów filmowych mieszkańcom małych miejscowości, w których nie ma kina.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię