JUREK GÓRSKI STORY!

0
4513

Ten człowiek zasłużył na takie dzieło. W Legnicy i we Wrocławiu powstają zdjęcia do filmu fabularnego „Double Iron Man” o Jurku Górskim, byłym legniczaninie, od lat mieszkańcu Głogowa.

„DOUBLE IRONMAN- w reżyserii Łukasza Palkowskiego (reżyser filmów „Bogowie” – z legniczaninem Tomkiem Kotem – czy „Rezerwat”) to oparta na faktach poruszająca historia polskiego triathlonisty, który poprzez sport uwolnił się ze szponów narkomanii. Jerzy Górski jako młody człowiek jechał po równi pochyłej. Znalazł jednak siłym i wyszedł  nałogu, stał się sportowcem światowego formatu, trenerem, organizatorem. Dla mieszkańców naszego regionu to postać znana, sam jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wielokrotnie pisałem o Jurku w różnych mediach. Dobrze, że  ta historia zostanie pokazana  na dużym ekranie, bo to życiorys na oskarowy scenariusz. Jerzy Górski w październiku ciężko trenuje z ekipą polskich triathlonistów na Hawajach, gdzie właśnie odbywają się  kolejne mistrzostwa świata Iron Man.

A w  Legnicy i we Wrocławiu praca wre. Producentem filmu jest Iron Films sp.z o.o.  Autorem zdjęć jest znany z „Wołynia” i „Drogówki” Piotr Sobociński. Na planie filmowym pojawią się między innymi: Jakub Gierszał (rola główna), Arkadiusz Jakubik (kierownik basenu), a także Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Adam Woronowicz czy Magdalena Cielecka.

Marek Szpyra

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię