Bajadełka

0
587

Być może pamiętasz pierwszą książkę, która w dzieciństwie obudziła Twoją czytelniczą duszę, albo to uczucie uczestniczenia w niezwykłych wydarzeniach przy przewracaniu kolejnych stron. Pewnie wiesz, że książki to magia odkrywania niezwykłych możliwości, a także szansa, by czegoś ważnego się nauczyć. Warto to pokazywać dzieciom od najmłodszych lat.

,,Bajadełka” to książka dla dzieci zilustrowana pracami uczestników zajęć plastycznych Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy. Autorką wierszy jest  legniczanka Agnieszka Szydłowska-Szczecińska – dziennikarka i pisarka.

Dynamiczny, tętniący życiem świat „Bajadełek” autorstwa Agnieszki Szydłowskiej-Szczecińskiej jest poetycką wyprawą w głąb nieznanego świata i bujnej natury. Przewodniczka – czarodziejka z rzadka wychyla się i ujawnia swoją obecność. Najczęściej opowiada o świecie z perspektywy dziecka zafascynowanego otoczeniem. W tym świecie – na poły rzeczywistym,  a w połowie będącym marzeniem sennym wiele się dzieje. Mały odbiorca odczuwa zachwyt, zadziwienie odkrywanym pięknem, ale także smutek, gdyż prezentowany świat nie jest pozbawiony trosk i niepokoju.

Różnej objętości wiersze, niektóre z charakterystycznym refrenem, rytmiczne, wpadające w ucho rozbudzają i stymulują wyobraźnię, a towarzyszące im ilustracje które wyszły spod ręki  dzieci z legnickiego  Młodzieżowego Domu Kultury rozwijają także doznania wzrokowe. Czytajmy naszym maluszkom te bajki w których wszystko jest możliwe.

,,Bajadełka’’ mogą być także swoistą ucztą  dla dorosłych, którzy w tych strofach odnajdą echa utworów Jana Brzechwy i Janiny Porazińskiej.

Książka to piękny prezent dla Naszych Pociech. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby Towarzystwa Miłośników Legnicy ,,Pro Legnica,,
ul. Rynek 5/6 (domofon 11 ), 59-220 Legnica, tel. 76 852 59 48

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię