Kasa do Lubina

0
192

W Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie Minister Michał Dworczyk oraz Michał Kubów – Sekretarz Stanu w KPRM  przekazali  dofinansowanie o wartości 16,5 mln złotych na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Lubinie. W wydarzeniu uczestniczył Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, a środki pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

13 lipca 2021 r. podpisano list intencyjny zakładający podjęcie działań zmierzających do wybudowania w Lubinie stadionu lekkoatletycznego. Zakres inwestycji obejmuje budowę areny lekkoatletycznej wraz z urządzeniami lekkoatletycznymi, budowę budynku trybuny z halą sportową, budowę obiektów i infrastruktury towarzyszącej oraz rozbiórkę istniejących trybun na terenie RCS Lubin.

– Rozwój infrastruktury sportowej na Dolnym Śląsku jest dla nas bardzo istotny. Nasi sportowcy zasługują na treningi i zawody organizowane w obiektach o najwyższym standardzie – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców– Nowoczesny, jedyny tej klasy na Dolnym Śląsku, stadion lekkoatletyczny w Lubinie pozwoli sportowcom na doskonalenie ich umiejętności, aby w przyszłości mogli reprezentować region w międzynarodowych mistrzostwach i olimpiadach. Jestem pewien, że w tym miejscu rozwiną skrzydła przyszłe sławy polskiego sportu. Ta inwestycja pokazuje też efektywność naszej koalicyjnej umowy z Prawem i Sprawiedliwością – dodaje.

Arena lekkoatletyczna składać się będzie z 8 torów okrężnych i prostych, rzutni do pchnięcia kulą, rzutów oszczepem, dyskiem i młotem, a także skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoku o tyczce, skoku wzwyż oraz rowu z wodą do biegu z przeszkodami. Dodatkowo, w budynku o charakterze sportowo-rekreacyjnym znajdzie się hala sportowa wyposażona w rozgrzewkową bieżnię wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku oraz trybuną.

Na nowym stadionie będzie można rozgrywać zawody o randze mistrzostw Polski, a także o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Ponadto będzie to jedyny na Dolnym Śląsku stadion z ośmiotorową bieżnią, a trybuny mają pomieścić 1800 widzów. Obiekt ma zostać do użytku do końca 2023 roku.

(umwd)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię