Efekt nowej miotły zadziałał

0
977

W meczu eWinner 2 Ligi Górnik Polkowice pokonał u siebie Hutnika Kraków 1:0. Trzy punkty drużynie Zielono-Czarnych zapewnił Abdallah Hafez.

Było to bardzo ważne spotkani zarówno dla trenera jak i drużyny, która od 30 lipca nie wygrała meczu. W roli nowego szkoleniowca Górnika Polkowice zadebiutował Tomasz Grzegorczyk.

Do składu Zielono-Czarnych po kontuzji dołączył Mateusz Magdziak, a opaska kapitana drużyny wróciła na ramię Kamila Wacławczyka. Polkowiczanie zagrali agresywnie zarówno w obronie jak i w ataku będąc stroną dominującą. Wynik spotkania otworzył w 37 minucie najlepszy strzelec miejscowych Abdallah Hafez, dla którego była to już 5. bramka w sezonie. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i trafiła do siatki Hutnika. Do przerwy Górnik prowadził 1:0. Po zmianie stron zarysowała się przewaga podopiecznych trenera Grzegorczyka. Polkowiczanie grali składnie i stwarzali sobie kolejne okazje do podwyższenia wyniku. W 55. min. Jarosław Ratajczak posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywala, a strzał Dawida Burki minimalnie minął słupek bramki Arkadiusza Leszczyńskiego. 7 minut przed końcem spotkania miejscowi mieli kolejną szansę. Hafez zagrał do Szymana Kiebzaka, który minimalnie chybił. Więcej goli w meczu nie padło. Górnik pokonał Hutnika Kraków i zainkasował komplet punktów.

Górnik Polkowice – Hutnik Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: Abdallah Hafez 37

Górnik: 87. Jakub Wojtas – 25. Karol Fryzowicz, 35. Damian Makuch, 4. Jarosław Ratajczak, 3. Mateusz Magdziak (74, 2. Bartosz Dyszy), 6. Rafał Karmelita – 30. Kamil Wacławczyk (74, 7. Szymon Kiebzak), 14. Dawid Burka, 19. Tomasz Kołbon (84, 20. Mateusz Gajda), 10. Abdallah Hafez – 9. Dominik Pisarek (68, 27. Mariusz Idzik).

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński – 20. Michał Zięba (79, 17. Waldemar Luberda), 27. Patryk Nowakowski (15, 25. Wiktor Zarzycki), 3. Adrian Jurkowski, 24. Damian Urban, 23. Jakub Marcinkowski – 7. Krzysztof Świątek, 11. Patryk Kieliś (46, 14. Patryk Serafin), 8. Dominik Zawadzki (68, 10. Miłosz Drąg), 19. Sebastian Jacak – 90. Mark Assinor (68, 9. Krystian Lelek).

żółte kartki: Kołbon, Magdziak, Pisarek, Hafez, Idzik – Kieliś, Serafin.

sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).