CHOJNÓW W HRADCU

0
1215

 

Pięcioro zawodników Ludowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „SFORA” Chojnów walczyło na międzynarodowym turnieju Taekwondo Olimpijskiego w czeskim Hradec Kralove.

Wyniki: Po zwycięskiej walce półfinałowej, niestety uległa zawodniczce gospodarzy zajmując 2 miejsce Julia DOMAŃSKA kat. dzieci (2008, 2009). Półfinał wygrał wynikiem (8-2), a w finale przegrał zajmując 2 miejsce Franciszek OLSZEWSKI kat. Dzieci (2008, 2009). Niestety w ćwierćfinale musiał uznać przewagę zawodnika gospodarzy zajmując 3 miejsce Karol STRUSKI kat. Dzieci (2008, 2009). Również w tym przypadku jedno trafienie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść przeciwnika i z wynikiem (7-9) w ćwierćfinale pozostał na 3 miejscu Ksawery OLCHOWY kat. Młodzik (2006, 2007).

Pierwszy start na zawodach okazał się wyjątkowo pouczający i bez spektakularnego sukcesu, ale z dużą dawką doświadczenia. Walka w 1/8 finału z późniejszym srebrnym medalistą tej kategorii należała do rywala, natomiast 9 miejsce zajął Kacper HOLEWSKI kat. Senior (2000+).

Gratulacje za każdy zdobyty punkt, z przegranych wyciągamy wnioski. Podziękowania dla rodziców. Ogromne podziękowania dla Mariusza SULMY z LMKS GLADIUS Bolesławiec za czuwanie nad naszymi zawodnikami podczas zawodów i dobre rady podczas sekundowania.

Do współzawodnictwa zawodnicy przygotowują się na treningach, które odbywają się na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Chojnowie w każdy wtorek i czwartek.

SFORA realizuje zadanie publiczne wspierania i upowszechniania kultury fizycznej zlecone przez Burmistrza Miasta Chojnowa. W tym roku zostaliśmy wsparci finansowo przez lokalnych przedsiębiorców takich jak APIS, KOPALNIA KRUSZYW ROKITKI i BANK SPÓŁDZIELCZY w CHOJNOWIE. Udało się również uzyskać niewielką sumę z 1% podatku dzięki Fundacja Studencka Młodzi-Młodym.

Również realizujemy program „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Fundacja Wrzosowa Kraina pt. Działaj w lokalnym klubie Taekwondo.

Natomiast MSiT dofinansowuje realizację zadania publicznego ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Klub”.

LMKS „SFORA” Chojnów

Yevgen NIKITIN 2 Dan

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię