ZARADNI SENIORZY

0
888

W marcu br. rozpoczął się projekt „ZaRadni seniorzy – wzmocnienie kompetencji obywatelskich legnickich Rad Seniorów” realizowany przez Fundację Futurama z Legnicy.

Projekt jest skierowany do legnickich członków rad senioralnych oraz aktywnych społecznie seniorów 60+, jest finansowany jest ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 i potrwa do końca 2017r.

Zachęcamy do zapoznania się założeniami projektu oraz wzięcia w nim udziału.

Głównym założeniem projektu jest wzmocnienie kompetencji obywatelskich legnickich rad seniorów, podniesienie aktywności obywatelskiej seniorów oraz ich partycypacja w życiu publicznym.

W naszym mieście funkcjonują dwie rady seniorów, które działają jako ciała konsultacyjne, doradcze oraz inicjatywne reprezentujące środowiska legnickich seniorów. Fundacja Futurama realizując niniejszy projekt wspiera członków legnickich rad seniorów w poszerzaniu kompetencji, podnoszeniu aktywności i kreatywności oraz w przygotowaniu merytorycznym do konsultowania programów, strategii, planów miasta pod kątem potrzeb seniorów.

Uczestnicy projektu nabędą wiedzę jak podnosić świadomość seniorów na temat tego jak mogą wpływać na kształt różnorodnych dokumentów strategicznych na poziomie lokalnym, będą pracować nad innowacyjnym podejściem do poszukiwania rozwiązań dla środowisk osób starszych, podniosą również swoje umiejętności w zakresie wykorzystania technik partycypacyjnych, prowadzenia spotkań otwartych, prowadzenia kampanii społecznych i aktywizowania obywatelskiego osób starszych w swoim środowisku.

Najważniejsze działania realizowane w trakcie trwania projektu to szkolenie wzmacniające kompetencje społeczne legnickich seniorów, które pomoże skutecznie reprezentować interesy osób starszych w radach seniorów, dwie debaty publiczne przygotowane przez seniorów dla seniorów oraz wydanie raportu na temat działalności rad seniora w Legnicy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania strony internetowej:

www.futurama.org.pl oraz profilu FB www.facebook.com/fundacjafuturama

Udostępnij
Poprzedni artykułSTYPENDIA DLA STUDENTÓW
Następny artykułWCZORAJ – DZISIAJ

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię