Świąteczne warsztaty w Muzeum Miedzi

0
329

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, legnickie Muzeum Miedzi i miedziowo.pl zapraszają do 7  stycznia 2020 na specjalne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, w czasie których będzie można własnoręcznie wykonać ozdoby bożonarodzeniowe… z miedzi.

Marcin i Ewa, to legnickie małżeństwo, które od kilku lat tworzy miedzianą biżuterię (sklep miedziowo.pl). Tym razem oferują najmłodszym mieszkańcom Legnicy udział w wyjątkowych warsztatach, gdzie każdy będzie mógł przygotować piękną ozdobę na bożonarodzeniową choinkę lub stroik. W roli głównej wystąpi oczywiście miedź, która jako metal uniwersalny, sprawdza się świetnie również jako tworzywo dla takiego rękodzieła. Specjalnie na potrzeby zajęć przygotowane zostały specjalne matryce, za pomocą których każdy będzie mógł stworzyć własnoręcznie miedzianą choinkę lub aniołka, choć wybór będzie o wiele większy, a jak każdy wie, ludzka wyobraźnia nie zna granic i kto wie, jakie „dzieła sztuki” wyjdą spod ręki uczestników warszatów.

Zapisów na zajęcia można dokonywać w Dziale Naukowo – Oświatowym Muzeum Miedzi w Legnicy pod numerem telefonu 76 862 49 49 lub e-mailowo: katarzyna.kotlinska@muzeum-miedzi.art.pl

Marek Żak

Udostępnij
Poprzedni artykułO dziennikarstwie
Następny artykułPrzyjaźnie, bezpiecznie

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię