MASTER OF AUTOMOTIVE INDUSTRY

0
582

Spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland nagrodzona za znaczący wpływ na polski przemysł motoryzacyjny.

W listopadzie br. podczas organizowanego przez AutomotiveSuppliers.pl „Forum MotoSolutions – best practices” w przemyśle motoryzacyjnym, dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. odebrał w imieniu firmy Nagrodę Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego w kategorii Master of Automotive Industry. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które w znaczący sposób wpływają na przemysł motoryzacyjny w Polsce.

W uzasadnieniu wniosku podkreślono, że inwestycja „koncernu Daimler AG pozytywnie wpłynie na sektor produkcji silników oraz łańcuch dostaw w Polsce. Powstająca fabryka oznacza nie tylko stworzenie nowych miejsc pracy, ale także zwiększenie w perspektywie kilku lat produkcji nowoczesnych silników w Polsce o kilkaset tysięcy sztuk rocznie i podwyższenia wartości ich eksportu”.

Bardzo cieszymy się z przyznanej nam nagrody i potencjału jaki eksperci dostrzegli w naszej inwestycji. Mamy nadzieję, że zakład w Jaworze stanie się nie tylko motorem napędowym gospodarki w regionie, ale także – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które w nim zastosujemy – wyznacznikiem dla sektora produkcji silników. Wierzymy, że otwieramy kolejny etap w rozwoju branży motoryzacyjnej” – powiedział dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Koncern Daimler planuje zainwestować w nowo powstającą fabrykę w Jaworze 500 mln euro, docelowo powstanie w niej 500 miejsc pracy. W zakładzie wytwarzane będą nowoczesne czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Uruchomienie produkcji silników planowane jest do końca 2019.

Forum MotoSolutions – best pratices w przemyśle motoryzacyjnym” jest organizowane przez AutomotiveSuppliers.pl, firmę analityczną przemysłu motoryzacyjnego. Inicjatywa została stworzona w 2010 r. i jest wydarzeniem cyklicznym, którego celem jest przedstawienie najnowszych inwestycji oraz najlepszych rozwiązań, jakie na co dzień stosowane są w zakładach produkcyjnych tego sektora. Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego przyznawane są w pięciu kategoriach: Master of Automotive industry, Polish supplier, Employer, Top manager i CSR.

Na zdjęciu: Dr Andreas Schenkel przyjmuje gratulacje od Rafała Orłowskiego Partnera

(pr)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię