Nowy projekt mieszkaniowy w Jaworze

0
845

Trzy budynki, a w nich 120 mieszkań planuje wybudować firma Modernbud w Jaworze. To już kolejna inwestycja w mieście w ramach rozwoju budownictwa mieszkaniowego tym razem przy ul. Jagiellończyka. Prace budowlane prowadzi już spółdzielnia mieszkaniowa. To wszystko daje prawie 200 nowych mieszkań jako panaceum na deficyt własnego M4 w Jaworze.

Firma Modernbud oficjalnie rozpoczęła realizację inwestycji budowy nowych mieszkań w naszym mieście. Symbolicznie wbito łopatę w miejscu powstania przyszłych budynków.

Cieszę się, że dobry klimat do inwestycji w naszym mieście powoduje, że powstają u nas nie tylko duże fabryki, ale także centra handlowe i mieszkania. Jestem przekonany, że wszystkie te działania inwestycyjne pociągają za sobą powstanie równoległej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej dla mieszkańców oraz tereny pod handel i usługi. – mówi burmistrz Jawora Emilian Bera.

Na efekty prac warto będzie poczekać, bo wizualizacje tej przestrzeni osiedlowej prezentują się imponująco. Pojawią się nowe zasadzenia i zieleń miejska, ale nie tylko.

Oprócz budynków mieszkalnych w planie mamy budowę parkingów, chodników i placu zabaw. Nowa inwestycja będzie miała nazwę LAVOR i w jej ramach planujemy 3 budynki wielorodzinne z ok. 120 mieszkaniami o powierzchni od 30-80 m2 – wyjaśnia Zbigniew Baran, Prezes firmy Modernbud i dodaje, że już ruszyła ich sprzedaż.

W Jaworze od momentu uruchomienia specjalnej strefy ekonomicznej i pojawienia się nowego inwestora odczuwany jest znaczny deficyt nowych mieszkań. Stąd obietnica burmistrza Emiliana Bery o wprowadzeniu projektu „300 mieszkań”, który sukcesywnie jest realizowany w tej kadencji. I są już konkretne efekty: 64 mieszkania spółdzielcze i 120 mieszkań deweloperskich.

Mieliśmy świadomość, że 64 mieszkania budowane przez spółdzielnię mieszkaniową to za mało na potrzeby Jawora. Szukaliśmy kolejnych rozwiązań, aby przygotować ciekawe tereny miejskie na sprzedaż. Najlepszym do tego miejscem lokalizacyjnie jest Osiedle Marysieńki, gdzie gmina miała niezagospodarowane działki. Czułem, że będzie to strzał w dziesiątkę i znajdą się chętni do wybudowania tutaj kolejnych mieszkań. – wspomina burmistrz Jawora Emilian Bera.

Aby zrealizować plany inwestycyjne gmina musiała przystąpić do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Analizując zapisy planu miasto zadecydowało o jego zmianie, gdyż zakładał on możliwość budowania niskich budynków. Było to niekorzystne, gdyż ani spółdzielnia, ani żaden inny właściciel działki nie mógłby wybudować więcej niż dwukondygnacyjnego budynku. Stąd szybkie decyzje o jego zmianie. Gdy były już uchwalone gmina wystawiła działki do sprzedaży.

Do przetargu stanął deweloper – firma Modernbud z Legnicy, który w 2019 roku go wygrał i zakupił działkę od Gminy. Tym samym jaworskie osiedle wzbogaci się o kolejne, nowe budynki mieszkalne.

Cała przestrzeń będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie. Będzie to kolejne miejsce na mapie Jawora zachęcające mieszkańców do pozostania w  mieście i wiązania z nim swojej przyszłości.

(um)

Udostępnij
Poprzedni artykułWyborca nie-Dudy
Następny artykułWojtek magister est

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię