Wędrówki z Muzeum Miedzi

0
870

Trasę śladami małych i dużych legnickich biznesów już pokonaliśmy. Film omawiający piękną historię i cuda Zakaczawia mamy za sobą. Zatem czas na kolejny Wirtualny Legnicki Spacer Historyczny przygotowany przez Muzeum Miedzi w Legnicy.

Malownicze legnickie budowle i przestrzenie, w których mimo lata karnawał trwa, poznamy oglądając trzeci spacer. Bogactwo ozdób na fasadach legnickich kamienic zaprezentują Łucja Wojtasik-Seredyszyn i Barbara Pietras. Akcenty mitologiczne, historyczne, elementy fauny i flory – jakie sekrety znajdują się na ścianach budowli Rynku i Tarninowa? Co kryją zapisane w murach historie? Zapraszamy na wirtualny spacer już w najbliższą niedzielę (tj.29.08) o godzinie 14.00. Film dostępny będzie na naszej stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube.

Natomiast we wrześniu Konrad Byś, kierownik Działu Historii, zabierze nasz na wycieczkę o tematyce militarnej – „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.”.

………………………………………………………….

Legnickie Spacery Historyczne zaczęły się dwa lata temu, w 2019 r. W ramach projektu Muzeum Miedzi zorganizowało siedem takich wędrówek, podczas których jego pracownicy odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególne miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

W 2020 r. spacery były kontynuowane, ale w przestrzeni cyfrowej. Projekt, czyli pięć filmów wyemitowanych w internecie, udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Ponieważ wirtualne spacery odniosły sukces, muzeum kontynuuje projekt. Po raz kolejny historycy opowiedzą o zapomnianych miejscach oraz przedstawią nie zawsze znaną historię Legnicy. Podczas pięciu spacerów przybliżą historię niemieckiego i polskiego przemysłu w Legnicy, zabiorą w piękne zakątki Zakaczawia, pokażą urok legnickich kamienic, a także opowiedzą, jakie znaczenia miało wojsko w życiu miasta, natomiast miłośnikom wątków archeologicznych przypomną, jak powstawały okoliczne grodziska. Filmy będą dostępne na naszym muzealnym Facebooku, kanale YouTube oraz stronie internetowej.

(mm)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię