Powrót do treningów i nabory do Legnickiego Klubu Taekwon-do

0
2093

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wracają do treningów po wakacyjnej przerwie. Po dwóch tygodniach indywidualnych przygotowań legniccy taekwondocy w nadchodzącym tygodniu wracają już do regularnych zajęć w klubie.

W związku z pandemią wszystkie najważniejsze zawody w kalendarzu Polskiego Związku Taekwon-do zostały przeniesione na ostatni kwartał 2020 roku. W jesiennym maratonie czekają legniczan aż cztery mistrzostwa Polski oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rozgrywane również w Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu.

Terminy startów zawodników LKT Legnica:

  • Mistrzostwa Polski Juniorów, Ciechanów 16 – 18.10.20 r.
  • Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Ciechanów 16 – 18.10.20 r.
  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Nowa Ruda Słupiec 23 -25.10.20 r.

  • Mistrzostwa Polski Seniorów, Gdańsk 06 – 08.11.20 r.

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Grudzień 2020 r.

Zanim jednak przyjdzie czas na pierwsze starty po wakacyjnej przerwie, wrzesień w Legnickim Klubie Taekwon-do to już tradycyjnie czas naborów do grup początkujących zarówno trenujących w Szkole Podstawowej nr 7 jak i do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych prowadzonych w ramach międzynarodowego Programu Taekwondo KIDS w PWSZ Legnica.

  • 16 września (środa): zajęcia dla dzieci pow. 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Polarna 1 godz. 17:00.

  • 23 września (środa): zajęcia dla przedszkolaków w ramach Programu TKD KIDS. Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Polarna 1 godz. 17:30.

  • 25 września (piątek): zajęcia dla przedszkolaków w ramach Programu TKD KIDS. Sala do sportów walki A 33 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona ul Sejmowa 5a godz. 17:00.

Kilka słów o klubie i o Programie Taekwon-do KIDS

Program Taekwon-Do KIDS, jest to licencjonowany program utworzony dla Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do. Jego celem jest rozwijanie fizycznej, poznawczej, behawioralnej, socjalnej i moralnej sfery u dzieci w wieku przedszkolnym, na który przypada pierwsze apogeum motoryczności. Podstawowym założeniem programu jest wdrożenie u dzieci przyzwyczajeń, które uczą i wychowują jak postępować w różnych sytuacjach życiowych. Program uczy wartości moralnych, umiejętności poznawczych, koordynacji ruchowej, dbania o kondycję fizyczną i zdrowie, a także umiejętności przydatnych na co dzień jak: samoorganizacja, praca zespołowa, przywództwo, odpowiedzialność i właściwa realizacja postawionych przed dzieckiem zadań.

Warto przypomnieć że tegoroczna działalność szkoleniowa Legnicki Klubu Taekwon-do została wsparta przez Urząd Miasta Legnicy oraz Ministerstwo Sportu w ramach Programu KLUB. Na przestrzeni 23 lat LKT Legnica wychował 33 indywidualnych mistrzów Polski. 20 legniczan dostąpiło zaszczytu reprezentowania Polski w mistrzostwach Europy i świata, z których aż 17 wywalczyło medale w zawodach mistrzowskich. Tylko w samym sezonie 2019 legniccy taekwondocy zgromadzili 18 medali mistrzostw Polski, oraz 22 medale mistrzostw Europy i Świata. Do największych sukcesów sportowych Legnickiego Klubu Taekwon-do należy tryumf w klasyfikacji generalnej VI Pucharu Świata Juniorów Budapeszt 2016 w gronie 242 klubów z 58 państw. Łączny dorobek za dziewiętnaście sezonów to 332 medale mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych oraz 2379 pkt w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego. W 2019 roku Legnicki Klub Taekwon-do zgromadził 135 pkt w ministerialnym systemie sportu co klasyfikuje go na pierwszym miejscu w gronie legnickich klubów i w pierwszej dziesiątce najlepszych klubów Zagłębia Miedziowego Od 2001 roku reprezentanci LKT Legnica wywalczyli łącznie 185 medali mistrzostw Świata i Europy. W tym roku legnicki klub ponownie czeka na młodych adeptów, którzy chcieliby pójść w ślady Marzanny Stawarz, Gabrieli Forgiel, Wioletty Hanisch, Magdaleny Kisiel czy Macieja Żuka.

(lkt)

Fot. Monika Pietrzykowska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię