Powołania

0
1703

Koniec wakacji przyniósł olbrzymie wyróżnienie dla Legnicki Klub Taekwon-do. Po bardzo udanej pierwszej części sezonu, w której to legniccy sportowcy sięgnęli po 26 medali mistrzostw Polski i Świata przyszedł czas na powołania do reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa Europy.

W drużynie narodowej na Euro 2019 znalazło się aż ośmiu reprezentantów LKT Legnica.

O medale czempionatu starego kontynentu powalczą:

  • Maciej Żuk – kat. średnia do 70 kg,

  • Magdalena Kisiel – kat. lekka do 56 kg,

  • Wioletta Hanisch – kat. superciężka pow. 75 kg,

  • Kamila Kolanowska – kat. superciężka pow. 75 kg,

  • Maciej Blicharski – kat. ciężka do 85 kg,

  • Monika Kowalczyk – kat. ciężka do 65 kg juniorek,

  • Wiktoria Miądzel – kat. ciężka do 65 kg juniorek,

  • Paweł Woźniak – kat. średnia do 68 kg juniorów,

Warto przypomnieć, że mistrzostwa będą szczególne dla Macieja Żuka, który przed rokiem w Mariborze po raz pierwszy sięgnął po tytuł Mistrza Europy kategorii średniej i teraz ponownie na Bałkanach będzie bronił złotego medalu ze Słowenii.

Legniczanie wyjadą najpierw 30 września na tygodniowe zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale a następnie 7 października wspólnie z całą Reprezentacją Polski wyruszą do Stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewa. XXXIV Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 10 – 13 października w Hali widowiskowo-sportowej Skenderija wybudowanej w 1969 roku a w latach 2000 – 2006 odbudowanej po spaleniu w 1992 roku w trakcie oblężenia Sarajewa podczas wojny w Bośni. Obiekt w tym roku gości również uczestników Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2019 a w przeszłości również uczestników XIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Sarajewo 1984. Zawodnicy LKT Legnica przed wyjazdem do Spały przez pierwsze cztery tygodnie września przygotowywać się będą na własnych obiektach.

Z początkiem nowego roku szkolnego Legnicki Klub Taekwon-do rusza również
z treningami dla osób początkujących, pragnących rozpocząć przygodę ze sportem
i z Taekwon-do. Klub zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zwiększyć swoją prozdrowotną aktywność fizyczną, poprawić sprawność fizyczną oraz zdobyć umiejętności samoobronne.

(lkt)

Fot. (lkt)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię