Miedź utrzymana

0
1129

Do ostatniej rundy drużyna Miedzi  Legnica walczyła o utrzymanie w szachowej elicie. Na szczęście zwycięstwo 4-2 w ostatniej rundzie nad ekipą Dwie Wieże Kraków spowodowało utrzymanie w gronie 10 najlepszych drużyn w  kraju.

Rozegrana w Legnicy Ekstraliga była zdecydowanie najsilniejsza w historii a poziom zawodów zadziwił najzagorzalszych sympatyków królewskiejgry. Nasza drużyna wygrała 3 mecze, 2 zremisowała i poniosła 4 porażki. Te wyniki pozwoliły ekipie Miedzi uplasować się na 7 miejscu. Najlepszy wynik w drużynie uzyskała Oliwia Kiołbasa która zdobyła 6 pkt. w 9 partiach. Zwyciężyła zdecydowanie na szachownicy kobiecej i wypełniła kolejną normę na arcymistrzynię. W drużynie wystąpili:
Nguyen Dai Tai  Van (5 pkt z 9) Robert Kempiński (4,5 pkt z 9), Bartłomiej Heberla (4 pkt. z 9) Piotr Bobras (5 pkt. z 9), Tadeas Kriebel (3 pkt. z 5) Kacper Grela (0 pkt. z 3) oraz Anna Karykowska (0 pkt. z 1). Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Polonii Wrocław srebrne medale przypadły Hetmanowi Katowice, a na najniższym stopniu podium uplasowali  się szachiści Stilonu Gorzów. Start szachistów  K.Sz.Miedź Legnica w tych elitarnych rozgrywkach był możliwy dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź oraz Urzędu Miasta Legnica.

(pk)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię