Miedź stabilnie

0
653
Legniczanie w meczu pierwszej ligi piłkarskiej zgarnęli kolejne cenne trzy punkty, pokonując 2:1 Stal Rzeszów.
Upalna niedziela w Legnicy obfitowała w moc atrakcji na Stadionie Miejskim im. Orła Białego.
Na murawę bohaterów spotkania wyprowadziły dzieci szkolące się na co dzień w Mewie Kunice. Już w 4 minucie Kamil Antonik, który przed sezonem trafił do Legnicy z Resovii, pognębił swojego niedawnego derbowego rywala. Ruben Hoogenhout podał na lewą stronę do pomocnika, ten zszedł do środka i uderzył. Piłka po rykoszecie zatrzepotała w siatce, a obiekt w Parku Miejskim eksplodował radością. W 18 minucie Miedź przeprowadziła znakomity szybki atak. Z piłką w pole karne gości popędził Hoogenhout i zagrał na prawo do Damiana Michalik, a ten uderzył w poprzeczkę.
W 24 minucie Jakuba Mądrzyka mocnym strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Andreja Prokić, ale futbolówka minęła bramkę. W 28 minucie wyraźnie nad bramką huknął Manuel Ponce Garcia. W 35 minucie Kamil Drygas efektowną przewrotką trafił do bramki, ale gol nie został uznany. Miedź dopięła swego w 41 minucie. Jurich Carolina idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Hoogenhout, w zeszłym sezonie wypożyczony do Resovii, strzałem głową podwyższył prowadzenie zielono-niebiesko-czerwonych. W doliczonym czasie pierwszej odsłony dwukrotnie wykazać musiał się golkiper Miedzi.
Pięć minut po wznowieniu gry najpierw po rykoszecie mieliśmy rzut rożny dla Stali. Za chwilę mocno z lewej strony pola karnego uderzył Krystian Wachowiak, ale Mądrzyk pewnie chwycił piłkę. W 52 minucie z dystansu huknął Kacper Sadłocha. Golkiper Miedzianki nie dał się jednak zaskoczyć. Wydawało się, że legniczanie mają mecz pod kontrolą, gdy w 72 minucie były gracz zespołu znad Kaczawy Krzysztof Danielewicz przerzucił piłkę na lewą stronę do Wachowiaka. Ten zszedł do środka boiska i strzałem w okienko pokonał bramkarza zielono-niebiesko-czerwonych.
W 79 minucie Danielewicz spróbował zza pola karnego, ale posłał piłkę nad bramką. W końcówce pewnymi interwencjami Mądrzyk znów pomógł swojemu zespołowi. Wynik nie uległ już zmianie i legniczanie zapisali po swojej stronie kolejne cenne trzy punkty.
Miedź Legnica – Stal Rzeszów 2:1 (2:0)

Bramki: Kamil Antonik (4’), Ruben Hoogenhout (41’) – Krystian Wachowiak (72’)
Żółte kartki: Emmanuel Agbor (61’) – Krystian Wachowiak (60’), Krzysztof Danielewicz (90’)
Sędziował: Sylwester Rasmus (Kończewice)
Asystenci: Michał Obukowicz, Marcin Sadowski
Sędzia techniczny: Paweł Horożaniecki
Sędzia VAR: Marcin Kochanek
Sędzia AVAR: Kornel Paszkiewicz
Miedź: 39. Jakub Mądrzyk – 14. Kamil Drygas (60’ 10. Krzysztof Drzazga), 17. Michał Kostka, 18. Emmanuel Agbor (81’ 6. Andrzej Niewulis), 20. Damian Tront, 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijusković, 59. Mehdi Lehaire (67’ 7. Patryk Pierzak), 69. Damian Michalik (81’ 19. Bartosz Guzdek), 87. Ruben Hoogenhout, 98. Kamil Antonik (67’ 95. Marcel Mansfeld)
Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 9. Daniel Stanclik, 21. Miłosz Lewandowski, 24. Szymon Zalewski
Stal: 44. Jakub Wrąbel – 2. Patryk Warczak, 7. Krzysztof Danielewicz (90’ 77. Vadym Yavorskyi), 9. Wiktor Kłos (60’ 46. Szymon Łyczko), 10. Bartłomiej Poczobut, 11. Andreja Prokić (71’ 27. Cesar Luis Pena Lucumi), 14. Kamil Kościelny, 17. Kacper Sadłocha (60’ 28. Jesus Antonio Diaz Gomez), 18. Krystian Wachowiak, 19. Manuel Ponce Garcia (71’ 42. Szymon Kądziołka), 95. Łukasz Góra
Rezerwowi: 24. Gerard Bieszczad, 3. Dawid Rezaeian, 23. Krystian Wrona, 41. Karol Łysiak