Klimkowski najlepszy

0
674

Zwycięstwem Jana Klimkowskiego zakończył się XXXVII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.

Aktualny mistrz Polski do lat 16 wyraźnie wygrał turniej zdobywając 6,5 pkt z 9 partii i tym samym wypełnił ostatnią normę na mistrza międzynarodowego. Na drugim miejscu uplasował się mistrz Polski niepełnosprawnych Łukasz Nowak, wypełniając również normę na mistrza międzynarodowego. Trzecie miejsce zajął gość z Ukrainy Egor Bogdanov.
Na koniec turnieju symultanę dla zaproszonych gości rozegrał najmłodszy uczestnik w całej historii turniejów, zaledwie 13-letni Tykhon Cherniajev z Ukrainy. Kilkukrotny mistrz świata juniorów do lat 10 i 12 wygrał 11 partii i tylko zawodniczce K.Sz. Miedź Legnica Weronice Szachniewicz udało się zremisować. Dzięki sponsoringowy KGHM Polska Miedź S.A. udało się po raz kolejny zorganizować prestiżową imprezę szachową która już na stałe weszła do kalendarza ważnych turniejów szachowych w Europie. Organizatorami tych znakomitych zawodów byli DZSZACH oraz K.Sz. Miedź Legnica.