Idą talenty

0
839

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica zyskuje kolejnych lokalnych partnerów. Klub nawiązał współpracę z klubem LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki oraz Szkółką Piłkarską Footballove. Sygnatariusze porozumienia zachęcają przedstawicieli innych mniejszych ośrodków do współpracy z Miedzią!

– Umowa Partnerska z LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki i Szkółką Piłkarską Footballove to kolejny „mały” krok na ścieżce budowania sportowych możliwości dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Naszym celem jest stworzenie warunków do sportowego rozwoju oraz promowanie aktywności fizycznej poprzez zajęcia z piłką. W naszej Akademii budujemy nową jakość pionu sportowego Miedź Kids, którego koordynatorem jest Marcin Garuch i współpraca z Footballove to kolejny etap pracy dla dobra naszych najmłodszych zawodników – mówi Tomasz Syska, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Współpraca ma przynosić korzyści dla każdej ze strony. Lokalne kluby będą miały możliwość korzystania z doświadczeń i wzorców szkoleniowych wypracowanych w Akademii Miedzi, a najzdolniejsza młodzież otrzyma szansę trafienia do pierwszoligowego klubu. Miedź dzięki współpracy z Cichą Wodą Tyniec Legnicki i Szkółką Piłkarską Footballove monitorować będzie rozwój młodych graczy w regionie, a być może znów wyłowi z nich piłkarską perełkę pokroju Marcina Garucha, który z krótkimi przerwami już od kilkunastu lat stanowi o sile legnickiej drużyny.

To właśnie filigranowy pomocnik jest swoistym łącznikiem między Akademią Piłkarską Miedzi Legnica a nowymi klubami partnerskimi. – Bardzo się cieszę z podpisania umowy partnerskiej. To dla mnie tym ważniejsze, że funkcję koordynatora w grupach dziecięcych Miedzi łącze z zaangażowaniem w projekt Szkółki Piłkarskiej Footballove, której jestem jednym z pomysłodawców. Jestem przekonany, że w przyszłości nasza współpraca przyniesie obopólne korzyści – nie kryje Marcin Garuch.

Akademia Miedzi już od dłuższego czasu otwiera się na okoliczne ośrodki, zarażając kluby i szkółki z regionu swoją koncepcją szkolenia. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych grup szkoleniowych. Miedź stara się budować siatkę klubów partnerskich, tak by młodzi piłkarze z mniejszych miejscowości mogli czerpać z doświadczeń legnickiej akademii.

– Mocno otwieramy się na otoczenie. Bardzo zależy nam na współpracy z mniejszymi ośrodkami, bo tylko w ten sposób zwiększymy poziom szkolenia w całym regionie. To z kolei przyniesie wymierne korzyści w przyszłości dla całej naszej piłki. Chcielibyśmy, aby nowych partnerów Akademii Miedzi pojawiało się jak najwięcej. Jesteśmy gotowi do rozmów i otwarci na współpracę z kolejnymi klubami i szkółkami. Będziemy dążyć do tego, by nasza piłkarska rodzina stale się rozrastała – podkreśla Garuch, koordynujący projekt Miedź Kids.

Ważne, by zainteresowanie sportem, a w szczególności piłką nożną rozbudzać wśród dzieci już od najmłodszych lat. Projekt Szkółki Piłkarskiej Footballove, działającej przy stowarzyszeniu LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki ma na celu stworzenie najmłodszym możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, jednocześnie oswajając dzieci z piłką nożną.

– Osobiście mam dużą satysfakcję z podpisania trójstronnej umowy między Miedzią, LKS Cicha Woda i SP Footballove, gdyż sam pierwsze kroki stawiałem już jako małe dziecko, właśnie w klubie z Tyńca Legnickiego. Widać, że w regionie jest bardzo duże zapotrzebowanie na podobne projekty, skierowane do najmłodszych adeptów futbolu. Wraz z Maciejem Bronką stworzyliśmy odpowiednie warunki dzieciom z gminy Ruja i okolic. To cieszy, że niemal od startu funkcjonowania szkółki w Tyńcu Legnickim naszym partnerem jest tak duży klub jak Miedź. W przyszłości chcielibyśmy, aby wyróżniające się dzieci z SP Footballove próbowały swoich sił w grupach Miedź Kids czy starszych rocznikach Akademii Miedzi – zaznacza Garuch.

Sygnatariusze porozumienia zachęcają przedstawicieli innych mniejszych ośrodków do współpracy z Miedzią!

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię