Brawo legnicka ekipa!

0
964

 Legnicki Klub Taekwon-do powrócił z Północnej Brabancji z trzema medalami. W minioną sobotę w holenderskim Helmond odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Holandii Dutch Open 2023. Na starcie stanęło blisko 700 zawodników z 18 krajów.

W zawodach świetnie spisali się junior Flip Kowalak oraz bracia Blicharscy. Większość zawodników LKT Legnica stoczyła swoje pierwsze pojedynki w życiu. Dlatego sukcesem była sama ich gotowość do startu w zawodach. W słabszej formie przed sezonem byli Paweł Woźniak oraz Maciej Żuk i dlatego w dobrze obsadzonej kategorii 78 kg rywalizację zakończyli na piątych miejscach.

Medale dla LKT Legnica:

  • Maciej Blicharski – srebrny medal w walkach pow. 85 kg seniorów,

  • Marcin Blicharski – brązowy medal w walkach do 78 kg seniorów,

  • Filip Kowalak – złoty medal w walkach do 68 kg juniorów,

Już w najbliższy piątek czwórka legniczan Maciej Żuk, bracia Marcin i Maciej Blicharscy oraz Wioletta Hanisch wraz z trenerem Łukaszem Stawarzem wyjadą do Zakopanego na krótkie zgrupowanie Kadry Narodowej. Obóz w COS OPO Zakopane będzie pierwszym tegorocznym zgrupowaniem naszych kadrowiczów, do których w kolejnych tygodniach powinny dołączyć również Paweł Woźniak, Monika Kowalczyk oraz Kamila Kolanowska. Pierwszym krajowym sprawdzianem będzie Puchar Polski Seniorów i Juniorów zaplanowany na pierwszy weekend marca w Nowej Rudzie-Słupiec. Zgrupowanie i marcowy puchar rozpoczną selekcję do Reprezentacji Polski, która wystartuje w kwietniowych XXXV Mistrzostwa Europy, które odbędą się w rumuńskiej Kluj-Napoce oraz wrześniowych XXII Mistrzostwa Świata Tampere 2023.

(lkt)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię