ZSTiO LAUREATEM

0
1707

„Ekologiczna strona mocy” to tytuł zwycięskiego filmu autorstwa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, wyróżnionego w jaworskiej edycji konkursu „Eko Gwiazda 2017”.

Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 12 zespołów z powiatu jaworskiego, legnickiego i wałbrzyskiego, spośród których jury wyłoniło 6 finalistów. Nagroda główna – wycieczka do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie – trafi do Marcina Wojtasia i Wiktorii Kulik, którzy pracowali pod opieką pani Grażyny Maciak.

Do udziału w ogłoszonym w październiku br. konkursie o tematyce ekologicznej Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprosił uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu za pomocą komórki, aparatu fotograficznego lub kamery. Nagranie miało prezentować jak możemy dbać o środowisko naturalne oraz jak, przez nasze codzienne zachowania, możemy opiekować się otaczającym nas ekosystem i jak skłonić do tego innych.

– Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania. Świadomość potrzeby dbałości o nasze środowisko jest niezwykle ważna i uczymy się jej od najmłodszych lat dlatego tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie tak chętnie wzięli udział w konkursie – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych Mercedes-Benz Polska.

(mbp)

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię