Zapraszamy na WOTgames – rodzinne pikniki sportowe w Jaworze

0
756

26 września, w niedzielę zapraszamy na „WOTGames” – rodzinny, darmowy piknik sportowy w Jaworze z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Już ruszyły zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach „rekrut” – do 18 lat oraz „Terytorials” – powyżej 18 lat. Na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Kliknij w aplikację i podejmij wyzwanie: www.wotgames.wp.mil.pl. Zapraszamy też najmłodszych do strefy „Akademia terytorialsa”, czekają tam na was ciekawe konkurencje i nagrody!

Tegoroczne święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego wręczonych zostanie 6 sztandarów wojskowych, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Poza formalnym świętowaniem, Terytorialsom przyświeca cel wyzwolenia aktywności fizycznej i zaangażowania mieszkańców lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, WOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Wspólnie  celebrowane czwarte święto WOT, tym razem na sportowo, pogłębi integrację i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad „fair play” – taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych „WOTgames”.

Lokalizacje pikników WOTgames:

Dolnośląskie – Jawor (teren przy Zalewie Jawornik, ul. Myśliborska 27)

Podlaskie – Wysokie Mazowieckie (Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Ludowej 19)
Lubelskie –
Grabowiec (teren sołectwa Grabowiec Góra)
Podkarpackie –
Tryńcza (Tryńcza 127)
Warmińsko-mazurskie –
Nidzica (plaża miejska)
Mazowieckie –
Przysucha (Stadion Klubu SKS Oskar przy ul. Radomskiej 29)
Pomorskie –
Nowy Staw (teren przy OSP Nowy Staw, ul. gen. Józefa Bema 6)
Kujawsko-pomorskie –
Szubin (Stadion boczny przy ul. Orzeszkowej)
Łódzkie –
Opoczno (teren przy Zalewie Opoczno, ul. Wałowa)
Świętokrzyskie –
Chęciny (teren pod zamkiem od ul. Jędrzejowskiej)
Małopolskie –
Gorlice (rynek)
Wielkopolskie –
Kazimierz Biskupi (Aeroklub Koniński)
Lubuskie –
Drezdenko (Stadion miejski przy ul. Mickiewicza 14)
Śląskie –
Zawiercie (Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Stanisława Moniuszki 10)
Opolskie –
Namysłów (Błonia Namysłowskie przy ul. Sikorskiego)
Zachodniopomorskie –
Sławoborze (Stadion GLKS Pomorzanin przy ul. Kołobrzeskiej 17)

Najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do strefy „Akademia Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno – zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodsi poznają tam tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu  będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy chociażby „poszukiwacz skarbów”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na specjalną stronę dedykowaną wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty.

W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.

Uwaga! Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wotgames.wp.mil.pl.

Więcej informacji można znaleźć na specjalnej stronie www dedykowanej wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj  także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie mobilny punkt krwiodawstwa, punkt szczepień, punkt narodowego spisu powszechnego. Terytorialsi zapraszająca na niezapomniane wrażenia sportowe! Podejmij wyzwanie i zbierz punkty, wygrywaj nagrody od Terytorialsów. Zapisz się na plaformie  www.wotgames.ron.mil.pl – liczba miejsc limitowana.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię