ZDOLNY ŚLĄSK

0
1905

W tegorocznej edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” wyróżniono 57 uczniów dolnośląskich szkół, którzy nie tylko osiągają sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe, ale i wykazują się aktywnością społeczną. Wśród  laureatów przedstawiciele Miłkowic, Przemkowa, Legnicy, Malczyc,  Lubina i Bolesławca.

Nie wysokość stypendiów, ale ich społeczna funkcja odgrywa najważniejszą rolę w Programie „zDolny Śląsk” – podkreślają organizatorzy z FEM. – Oprócz praktycznego, finansowego wymiaru wsparcia młodych ludzi, stypendia są ważnymi motywatorami do dalszej pracy nad sobą i stanowią wyróżnienie, wskazujące młodzieży, że aktywna postawa społeczna połączona z dbałością o własny rozwój to najcenniejszy kapitał regionu.

Listę tegorocznych stypendystów można znaleźć w aktualnościach na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej: https://www.fem.org.pl/wyniki-xviii-konkursu-stypendialnego-zdolny-slask/

Roczne stypendia w wysokości od 2500 zł do 3500 zł przyznawane są za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne, lecz w ocenie wniosków bierze się zawsze pod uwagę również społeczne zaangażowanie kandydatów. Do konkursu, jak co roku zgłosiło się blisko 300 kandydatów ze szkół podstawowych i średnich. Komisja Stypendialna powołana przez FEM, a potem zatwierdzająca jej wybór Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień miały trudny wybór, by spomiędzy najzdolniejszych w regionie wybrać takie osobowości, które idealnie odpowiadają założeniom programu. Wszystkie wyróżnione osoby, to uczniowie wyróżniający się nie tylko zdolnościami i sukcesami na konkursach, lecz również aktywną postawą społeczną.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM), organizator konkursu, oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego, główny sponsor stypendiów, zapraszają laureatów z rodzicami i dyrektorami szkół na uroczystą Galę Stypendialną na 1 grudnia 2018 o godzinie 11:00 w siedzibie FEM– Centrum Edukacji Międzynarodowej przy ulicy Racławickiej 101 we Wrocławiu. Organizatorzy zapraszają stypendystów wraz z rodzicami i wychowawcami. Nagrody wręczą przedstawiciele władz regionu, FEM oraz Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień.

Certyfikaty otrzymają również laureaci tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych na Dolnym Śląsku, który częściowo finansowany jest również ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego, a organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości wraz z FEM, jako jej dolnośląskim partnerem. Więcej o stypendiach pomostowych można przeczytać tutaj: https://www.fem.org.pl/nasze-projekty/aktualne-projekty/stypendia-pomostowe

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię