Zaszalał…

0
474

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie służby pełnionej z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości zatrzymali kierującego motocyklem, który przekroczył prędkość o 68 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to nadal jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia dolnośląscy policjanci, prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, sprawdzając stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w tym tych dotyczących ograniczeń prędkości. Od września br. konsekwencje za popełnione wykroczenia są o wiele surowsze, jednak mimo to na ulicach województwa dolnośląskiego zdarzają się kierujący, którzy za nic mają aktualne przepisy.

Policjanci legnickiej drogówki podczas służby z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości na jednej z ulic Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego jednośladem marki Yamaha. 39- latek jechał z prędkością 118 km/h na odcinku, gdzie prędkość jest ograniczona do 50 km/h.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 2000 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych. 39-latek w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że prędkość ma największy wpływ na długość drogi hamowania, która rośnie proporcjonalnie do prędkości, którą jedziemy, do tego należy wziąć pod uwagę warunki i natężenie ruchu. Nie bez przyczyny na pewnych odcinkach dróg prędkość jest ograniczana. Niektórzy kierowcy lekceważą te ograniczenia, bagatelizując zagrożenie, jakie stwarzają zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o zachowywanie ostrożności podczas jazdy, pozwalającej w sposób bezpieczny reagować na zmieniające się warunki drogowe.

 
sierż. szt. Anna Tersa 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię