Zapomniał o kamerach

0
200

Jaworscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu okradł jedną ze stacji paliw. Łupem sprawcy padało 310 sztuk papierosów i 12 butelek markowego alkoholu. Łączna wartość strat została oszacowana na niebagatelną kwotę, bo blisko 6 tysięcy złotych. To nie pierwsze przestępstwo na koncie zatrzymanego.

 

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego jaworskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który od jakiegoś czasu z kradzieży sklepowych uczynił sobie stałe źródło dochodu.

36-latek po raz kolejny dał popis swoim umiejętnościom. Myślał, że będzie sprytniejszy i uda mu się ukraść towar w sposób niezauważony. Nic bardziej mylnego – oko kamery przemysłowej zarejestrowało ciekawą metodę, za pomocą której złodziej dokonał przestępstwa.

Będąc na terenie jednej z jaworskich stacji paliw mężczyzna zauważył, że drzwi do pomieszczenia, w którym przechowywany jest towar są otwarte. Pod pozorem konieczności skorzystania z toalety, która usytuowana była naprzeciwko, otworzył drzwi tego pomieszczenia, a następnie z pokoju socjalnego wyniósł karton z papierosami oraz alkoholem. Z tak zdobytym łupem wszedł do toalety, zamknął się i przez okno tego pomieszczenia wyniósł skradziony towar przed budynek. W ten sam sposób opuścił teren stacji paliw, zabierając leżący pod oknem toalety karton.

Łupem złodzieja padało łącznie 310 sztuk papierosów oraz 12 butelek markowego alkoholu. Wartość poniesionych z tego tytułu strat to kwota blisko 6 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty i teraz o jego losie zdecyduje sąd.

36-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu wyższa kara.

KPP w Jaworze

asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię