Z Ukrainy i Mołdawii za… kratki

0
430

Kryminalni z Legnicy wraz z policjantami z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych. Jak się okazało, był to 42-letni obywatel Ukrainy i 37-letni obywatel Mołdawii, który legitymował się dokumentem tożsamości wystawionym na inne dane osobowe oraz poszukiwany był listem gończym. Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował już wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali członków grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem na terenie całego kraju.

Zatrzymani mężczyźni to 42-letni obywatel Ukrainy i 37-letni obywatel Mołdawii, którzy dokonali w ostatnim czasie kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych nie tylko na terenie powiatu legnickiego. Łupem mężczyzn padły m.in. pieniądze i wyroby jubilerskie. Straty osób pokrzywdzonych, oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że obywatel Mołdawii, legitymował się dokumentem tożsamości wystawionym na inne dane osobowe. Legniccy kryminalni ustalili prawdziwe dane mężczyzny. Okazało się też, że jest on poszukiwany listem gończym wydanym przez Mołdawię celem odbycia kary 10 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, pobicia, kradzieże i napady.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował już wobec 37-latka i 42-latka środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na  3 miesiące. Teraz mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

 

mł. asp. Anna Tersa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię