Z sercem w DPS

0
673

Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu to z jednej strony jedna z największych tego typu placówek w Europie, a z drugiej ze względu na swoje położenie, Dom otoczony piękną przyrodą, w historycznym miejscu, ze wspaniałą, pełną serca załogą.

Znaczna część zajmowanych przez DPS obiektów to budynki zabytkowe w tym barokowy zespół poklasztorny o unikalnej wartości historycznej. Zespół klasztorny powstał z inicjatywy opata benedyktynów czeskich Othmara Zinke, który zakupił miejscowość dla swojego zgromadzenia od rodziny von Brawn. Historia przetoczyła się przez te budynki ze wszystkimi swoimi burzami i chwałami, ale dziś jest to miejsce, gdzie spokojnie mieszkają wrażliwi ludzie, wymagający szczególnej dobroci. Dobrocią otrzymaną odwzajemniają się po stokroć.

W Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu opiekę znajdują dorośli niepełnosprawni intelektualnie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jest to opieka profesjonalna, całodobowa, a przede wszystkim sprawowana przez pracowników DPS z sercem.

– Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu to miejsce pełne dobra, w którym z przyjemnością się mieszka i żyje. Tutaj nie jesteśmy sami – mówi jedna z mieszkanek DPS.

Pani Anna Piątek-Olszuk, Dyrektor DPS, podkreśla, że placówka wspiera i pomaga podopiecznym we wszystkich czynnościach dnia codziennego: Zapewniamy dostęp do wszelkich form terapii i atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego O zdrowie naszych mieszkańców dbają specjaliści tacy jak psycholog, pedagog, pracownicy socjalni, terapeuci, fizjoterapeuci. Troszczymy się o wszystkich mieszkańców domu, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, godności i intymności. Współpracujemy z rodzinami, bliskimi i znajomymi mieszkańców.

Mieszkańcy DPS rozwijają swoje pasje i zainteresowania w prowadzonych przez doświadczonych terapeutów pracowniach: muzycznej z teatrem, plastycznej, dydaktycznej, terapii kontaktowej ze zwierzętami, ceramicznej, stolarskiej, na sali doświadczania świata, na zajęciach sportowych, gospodarstwa domowego i rękodzieła artystycznego

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu pomagają we wszystkich sprawach formalnych rodzinom, które chcą skorzystać z oferty DPS, a ich podopieczni, członkowie rodziny wymagają profesjonalnej opieki w miejscu gdzie każdy czuje się potrzebny, gdzie nie ma miejsca na nudę. Gdzie po prostu osoby potrzebujące opieki czują się dobrze…

Bardzo istotny w przypadku DPS jest fakt, że jest to placówka publiczna, w której najważniejszy jest podopieczny.

(ts)

Udostępnij
Poprzedni artykułPamięci Dybowskiego
Następny artykułRespons à rebours

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię