Uratowany

0
473

Złotoryjscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wyszedł z mieszkania z zamiarem odebrania sobie życia. 35-latek zmierzał w kierunku Wilczej Góry, na szczęście nie doszło do tragedii. Szybkie działania policjantów pozwoliły na odnalezienie desperata, przeprowadzenie go w bezpieczne miejsce i uratowanie jego życia.

Otrzymane zgłoszenie zostało potraktowane priorytetowo. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Do działań zaangażowano funkcjonariuszy służby prewencyjnej jak i kryminalnej. Wykonano szereg sprawdzeń i ustaleń, przeczesując równocześnie teren miasta. W trakcie działań policjanci uzyskali informację, że mężczyzna może kierować się w stronę bazaltowego szczytu znanego lokalnym mieszkańcom jako Wilcza Góra. Sprawdzenie tego wzniesienia okazało się strzałem w dziesiątkę. Jeden z policjantów, kilka metrów przed szczytem odnalazł poszukiwanego mężczyznę. Został on przeprowadzony w bezpieczne miejsce i przekazany pod opiekę medyków.

Finał tej historii jest szczęśliwy, ale pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

    • Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14:00-22:00, tel. 116 123

• Bezpłatny Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży, czynny codziennie od godz. 12:00-2:00, tel. 116 111

• Młodzieżowy Telefon Zaufania, tel. 192 88

sierż. szt. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię