Trudniej o prochy

0
721
W ciągu kilku ostatnich dni także policjanci z Jawora uderzyli w przestępczość narkotykową, bo zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających.

Pierwszy wpadł podczas kontroli drogowej w rejonie Rynku i jak się okazało, oprócz tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, to w kieszeni spodni miał jeszcze schowaną marihuanę. 36-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy. Kolejne działania były już zaplanowane, bo policjanci namierzyli mieszkańca gminy Bolków, który posiadał w swoim mieszkaniu narkotyki. Przeszukując jeden z pokoi, kryminalni znaleźli aluminiowe opakowanie z metamfetaminą. 39-latek został oczywiście zatrzymany. Dzień później policjanci weszli do mieszkania 30-latak z Jawora i od razu zauważyli leżącą na stole marihuanę. Mężczyzna był zdziwiony wizytą funkcjonariuszy i nawet nie próbował ukrywać środków odurzających.
O losie wszystkich zatrzymanych przez funkcjonariuszy osób, zadecyduje teraz sąd.
Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię